Як правильно спілкуватися зі своєю дитиною-школярем

Поради для батьків

Школа з перших днів ставить перед дитиною багато завдань, які потребують мобілізації її інтелектуальних та фізичних сил.

Чи можуть батьки допомогти їй уникнути цього, подолати складний шлях «дошкільник – школяр» без особливих потрясінь і зайвих психологічних травм?

Психологи виділили два підходи у вихованні вашої дитини: комунікативний та під постійним контролем.

В основі першого – спілкування: батьки цікавляться, як у дитини справи у школі, про що розповідали на уроці, які у дитини стосунки з однокласниками, але не заглиблюються у виконання домашніх завдань.

 

Другий підхід заснований на контролі: батьки цікавляться у дитини, які домашні завдання потрібно виконати, підказують їй, що потрібно зробити, а також перевіряють результат.

Запропонуйте дитині поділитися своїми роздумами: що в нашій родині тебе дратує і псує настрій, а що подобається, і покращує настрій.

Дитина може ображатися з різних причин і при цьому не висловлювати свої переживання вголос. Утім, якщо ви зважитеся розпитати дитину, то наштовхнете її на відверту розмову. Заздалегідь обговоріть правила, які допомагають вивести спілкування на рівень довіри, вибрати правильний тон і при цьому спробуйте не з’ясовувати відносин.

Психологи запитують: як часто ви оцінюєте свою дитину? І радять:

Спробуйте на день відмовитися від будь-яких оцінок, тоді ваше спілкування з дитиною звільниться від суперечок, стане простіше та цікавіше.

Дитина оцінить вашу спробу прийняти її такою, якою вона є.

Навчіться хвалити свою дитину не даючи їй оцінок — це може здатися складним на перший погляд: буде достатньо описати дії своєї дитини, і вона саме себе оцінить.

За матеріалами інтернет-видань

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень