ON-LINE

Як правильно спілкуватися зі своєю дитиною-школярем

п'ятниця, 13 вересня 2019
Поради для батьків

Школа з перших днів ставить перед дитиною багато завдань, які потребують мобілізації її інтелектуальних та фізичних сил.

Чи можуть батьки допомогти їй уникнути цього, подолати складний шлях «дошкільник – школяр» без особливих потрясінь і зайвих психологічних травм?

Психологи виділили два підходи у вихованні вашої дитини: комунікативний та під постійним контролем.

В основі першого – спілкування: батьки цікавляться, як у дитини справи у школі, про що розповідали на уроці, які у дитини стосунки з однокласниками, але не заглиблюються у виконання домашніх завдань.

 

Другий підхід заснований на контролі: батьки цікавляться у дитини, які домашні завдання потрібно виконати, підказують їй, що потрібно зробити, а також перевіряють результат.

Запропонуйте дитині поділитися своїми роздумами: що в нашій родині тебе дратує і псує настрій, а що подобається, і покращує настрій.

Дитина може ображатися з різних причин і при цьому не висловлювати свої переживання вголос. Утім, якщо ви зважитеся розпитати дитину, то наштовхнете її на відверту розмову. Заздалегідь обговоріть правила, які допомагають вивести спілкування на рівень довіри, вибрати правильний тон і при цьому спробуйте не з’ясовувати відносин.

Психологи запитують: як часто ви оцінюєте свою дитину? І радять:

Спробуйте на день відмовитися від будь-яких оцінок, тоді ваше спілкування з дитиною звільниться від суперечок, стане простіше та цікавіше.

Дитина оцінить вашу спробу прийняти її такою, якою вона є.

Навчіться хвалити свою дитину не даючи їй оцінок — це може здатися складним на перший погляд: буде достатньо описати дії своєї дитини, і вона саме себе оцінить.

За матеріалами інтернет-видань

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено паспорт

    В районі 12 школи загублено паспорт на прізвище Цюрик Дмитро. Телефонувати за номером: ...
  • Знайдено номерний знак

    У Рівному в районі авторинку на Млинівській знайдено номерний знак. Телефонувати за...
  • Загублено пакет

    2 серпня, в неділю, в районі краєзнавчого музею згубили пакет з грошима. Велике прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного