

Сьогодні - Міжнародний день пам’яті в’язнів нацистських концтаборів
11 квітня, у Міжнародний день пам’яті в’язнів нацистських концтаборів, у відділі історії Рівненського краєзнавчого музею нагадали про жахи, які пережив наш край у період 1941-1944 років.
У цей час в області функціонувало щонайменше 12 фабрик смерті. З них 3 – у Рівному, 2 – у Дубно, по 1-ій в Острозі, Костополі, Корці, Тучині, Рокитному, Клевані та селі Три Копці Рівненського району.
Як розповідає старший науковий співробітник музею, Наталія Гавриш, у Рівному табори представляли невеликі ділянки землі, обнесені високою огорожею з колючим дротом. На території табору був барак, який вміщував лише незначну частину військовополонених. Основна маса людей змушена була цілодобово залишатися просто неба, незважаючи на негоду.
Особливо жахливі умови нацисти створили для поранених і хворих військовополонених. Усі вони були загнані на подвір’я міської в’язниці, де тоді розміщувався табір №1, який називали «лазаретом» для військовополонених. Годували тут людей двічі на день баландою, яку називали супом. Останній готували із гнилих овочів, фруктів і нечищеної гречки чи проса. Найогидніші відходи м’яса, протухлі і з черв’яками, йшли в їжу для поранених і хворих військовополонених, - розповіла Наталія Гавриш.
Для лікування полонених не відпускали ніяких медикаментів і перев’язочних матеріалів, хірургічних інструментів та інших засобів лікування. У «лазареті» широке розповсюдження отримала епідемія висипного тифу та дизентерії.
Загалом у концтаборах на Рівненщині знищено і померло від голоду та різних хвороб приблизно 57 тисяч чоловік, більшість із яких - понад 50 тисяч - загинули й були поховані в Рівному.
11 квітня 1945 року американські військові звільнили один із головних нацистських таборів – Бухенвальд. Довідавшись про наближення військ, в’язні різних національностей з 18 країн світу підняли повстання. Через табір за 8 років його існування пройшло близько 250 тисяч людей.
Радіо Трек: НОВИНИ
Знайдуть усіх, хто хоч раз «засвітився»: Відомо, які дані призовників потраплять в електронний реєстр
5 сигналів від ангела-охоронця, які попереджають про небезпеку: народні прикмети
Про це мовчать всі грибники: у яких місцях найкраще шукати білі гриби?
Новий календар ПЦУ: на які дати перенесли головні свята у жовтні-листопаді ?
Що не можна робити із віником 22 вересня, щоб не втратити благополуччя: народні прикмети
Як виглядали кафе і магазини Рівного у 1947-1975 роках (19 ФОТО)
У Рівному навчався нобелівський лауреат. У Харкові шанують його пам'ять
Як виглядав палац Любомирських у Рівному у 1920 році (ФОТО)
На Рівненщині була своя «битва під Крутами» (ФОТО)
Як освячували воду у рівненській Усті у 30-х роках (ФОТО)
У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте
06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841
Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.