Поляки вийшли на легкі заробітки: як у них добувають бурштин і скільки за це платять?

І головне: наскільки це законно?

Непоганим заробіткам допомагає штормова погода взимку на Балтійському узбережжі.

Бурхливе море викидає на берег «балтійське золото», за кілограм якого можна отримати до 20 000 злотих.

Як зробити це у законний спосіб?

Поляки, які збирають бурштин, можуть шукати його на березі моря у водоростях та мушлі, які викинуло штормом.

Для збору бурштину потрібні гумові чоботи, сачок та рюкзак для знахідок

Ще можна спостерігати за чайками. Після шторму ці птахи кружляють саме там, де плаває найбільше водоростей та мертва риба. Прочісуючи дно в такому місці у ловців, більше шансів підібрати бурштин.

Багато хто любить ходити на пляж після настання темряви і використовувати ліхтарики з ультрафіолетовим випромінюванням, завдяки якому бурштин світиться яскравіше за жовтий колір і його легко знайти.

Найбільше бурштину на польському узбережжі знаходиться на схід від Собешува в Гданську, аж до кордону з росією. Пляжі між Микошевом та Янтарем вважаються особливо багатими на бурштин.

Збір бурштину дозволений у Польщі, але тільки на пляжах та узбережжях Балтійського моря.

Не можна шукати у дюнах, лісах та національних парках. Також заборонено використовувати сучасні машини для збору бурштину, такі як сита або насоси. Однак те, що ви знайдете на пляжі вручну, належить вам

Є одне «але» - згідно із законом, про все, що було знайдено у воді чи з-під землі і що може мати історичну цінність, слід повідомляти відповідні служби консервації. У ситуації, коли знахідка має велику історичну цінність, може бути присуджено грошову премію.

Якщо знахідку привласнити собі можуть покарати Найбільший бурштин, колись знайдений у сучасній Польщі, важить майже 10 кг. Його виловили неподалік Камінь-Поморського. Сьогодні його можна побачити у Музеї природної історії в Берліні.

А найбільший шматок бурштину у світі зберігається у Польщі. Він важить 68 кг, але видобував він не в польських водах, а біля берегів Суматри. Його можна побачити у Гданську, у Музеї бурштину

Джерело: Lifehak.poland

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень