Подряпини на авто зникнуть за 30 хв на сонці: винайдено нову фарбу

Її можна використовувати не тільки для автомобілів

Фото: Ed Visoso, Flickr

Вчені з Південної Кореї створили полімерне покриття, яке може швидко та багаторазово самовідновлюватись під дією інфрачервоного випромінювання. Воно підійде для фарбування автомобілів - подряпини зникатимуть за пів години на сонці, пише ACS Publications.

В основі покриття - акриловий багатоатомний спирт, молекули якого з'єднуються особливими зв'язками, здатними неодноразово розриватися і з'єднуватися під впливом підвищеної температури. За це відповідає органічний фототермічний барвник - він уловлює інфрачервоне випромінювання та виділяє тепло.

Процес самовідновлення покриття можна прискорити, наприклад, сконцентрувати випромінювання за допомогою збільшувального скла. Тоді подряпини зникнуть за 30 секунд.

Нове покриття можна наносити поверх звичайної фарби. Воно підійде також для смартфонів та інших пристроїв, що постійно ушкоджуються.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Сергій Шевчук

Сергій Шевчук

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень