Податківці дали роз'яснення щодо зростання "мінімалки"

Є нюанси, на які необхідно звернути увагу

Із 1 вересня 2015 року набрали чинності зміни, внесені до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», згідно з якими у 2015 році прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць з 1 вересня встановлюється у розмірі 1378 гривень. Також з 1 вересня збільшується розмір мінімальної заробітної плати (МЗП), яку зафіксовано на рівні 1378 грн. у місячному розмірі та 8,29 грн. – у погодинному розмірі.

На що необхідно звернути увагу суб’єктам господарювання у зв’язку з такою зміною соціальних гарантій? Розглянемо основні показники:

Максимальний розмір бази нарахування ЄСВ.

Максимальний розмір доходу застрахованої особи, що є базою для нарахування ЄСВ, дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом про Держбюджет. З 1 вересня 2015 року така величина складає 23426 грн.

Розмір мінімального страхового внеску.

ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску зобов'язані сплачувати підприємці (незалежно від обраної ними системи оподаткування, обліку та звітності), а також фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (нотаріуси, адвокати, художники та ін.). Розмір внеску розраховується як добуток МЗП на розмір ставки внеску. Наприклад, при ставці 34,7% сума мінімального страхового внеску з 1 вересня 2015 року становитиме 478,17 грн. (1378,00 грн. х 34,7%).

Дохід, оподатковуваний ПДФО за ставками 15% і 20%.

Якщо сума доходу не перевищує 10 - кратного розміру МЗП, встановленої на 1 січня звітного податкового року, то до неї застосовується ставка 15%. До суми перевищення застосовується ставка 20%. Тобто з 1 вересня 2015 року сума доходу, яка не перевищує 13780 грн. (1378 грн. х 10), обкладатиметься ПДФО за ставкою 15%, а сума перевищення - за ставкою 20%.

Мінімальний розмір статутного капіталу.

Для акціонерних товариств мінімальний розмір статутного капіталу встановлено на рівні 1250 розмірів МЗП, діючої на момент створення (реєстрації) такого товариства. Так, з 1 вересня 2015 року мінімальний розмір статутного капіталу таких товариств складатиме 1722500 грн. (1378 грн. х 1250).

ДПІ у м.Рівному звертає увагу, що підвищення з 1 вересня соціальних стандартів не вплинуло на розмір податкової соціальної пільги, межі доходу, яка дає право для застосування податкової соціальної пільги, та розмір добових, які не включаються до оподатковуваного доходу фізичної особи, оскільки їх величина залежить від розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму встановленого законом на 1 січня звітного року.

 

 

ДПІ м.Рівне

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень