Підступний секондхенд: Чим може «нагородити» вживаний одяг
Як уникнути небезпеки
Купівля речей в секондхенді набирає широкої популярності в Україні. Однак носіння вживаного одягу іноді може мати й неприємні наслідки.
Старша викладачка клінічної мікробіології в Університеті Лестера Примроуз Фрістоун пояснила, що одяг – важливий резервуар для багатьох інфекційних захворювань. Тож після купівлі його варто продезінфікувати.
Шкіра природно вкрита мільйонами бактерій, грибків і вірусів, які становлять мікробіомом шкіри. Мікробіом шкіри кожної людини унікально адаптований до неї. Однак те, що є нормальним для однієї людини, може стати причиною захворювання для іншої. Серед багатьох мікробів та вірусів існує багато таких, які можуть викликати найрізноманітніші хвороби.
Наприклад, бактерії Staphylococcus викликають стафілококові інфекції, Streptococcus бактерії – стрептокок А, гриби, такі як Candida найчастіше викликає молочницю, вірус папіломи людини викликає ВПЛ, – пояснила експертка.
Для зниження ризику інфікування, вживаний одяг потрібно правильно випрати.
Найкращим варіантом буде замочити вживаний одяг в мисці гарячої води з антибактеріальним засобом для прання протягом двох-трьох годин, а потім випрати речі в машинці при температурі близько 60°C.
Це не тільки очистить одяг від будь-якого бруду, але й позбавить від мікробів і знешкодить хвороботворні мікроорганізми.
Холодна вода не допоможе позбутися хвороботворних мікроорганізмів в одязі. Однак якщо прання при високій температурі неможливе, потрібно скористатися дезінфекційним засобом для прання.
Джерело: ТСН
Радіо Трек: НОВИНИ