Підготувати дитину до переїзду й можливих провокацій у дорозі. Поради Комаровського

Це може врятувати життя й здоров’я

Мільйони сімей через війну змушені залишити свої домівки. До переїзду в інше місто, а тим паче закордон з дітьми треба підготуватися заздалегідь. Наразі йдеться не стільки про збір речей і медикаментів, скільки про правила поведінки, пояснює відомий педіатр Євген Комаровський

У такій стресовій ситуації, діти в силу свого віку можуть не розпізнати небезпеку. 

Комаровський запевняє, що з дитиною треба обговорити всі можливі сценарії ночівлі, перетину кордону й особливо поведінку у натовпі. 

Запишіть телефони гарячих ліній в Україні та країнах ЄС, де можна отримати консультацію, попросити допомоги та повідомити про випадки експлуатації.

Подбайте про безпеку дітей: не залишайте дитину ні з ким, тим більше на незнайомців, навіть якщо вони виглядають цілком доброзичливими.

Обов'язково розробіть і відпрацюйте з дитиною план дій на той випадок, якщо вам доведеться розлучитися на якийсь час. Якщо належить ночувати серед незнайомих людей – тримайтеся ближче до сімей з дітьми, пропозиції приймайте тільки офіційні, від соціальних служб або волонтерських організацій.

Одягніть дітей в яскраві кольори, і самі одягніться теж, щоб вас добре було помітно в натовпі один для одного.

 

Копії документів, номер свого телефону та прізвище дитини підготуйте заздалегідь на папері й покладіть малюкові або підлітку в кишеню куртки/кофти.

 

Також збережіть номери дитячих психологів та організацій, які можуть допомогти.

Нікому не віддавайте свої та дитячі документи, крім уповноважених осіб. Обов'язково домовтеся зі своїм сином або дочкою, яка у вас буде кодова фраза, по якій ви зрозумієте, що дитина в небезпеці.

Спілкуйтеся з такими ж сім'ями або мамами з дітьми, як і ви, ніколи не сідайте в машини до незнайомих людей – поясніть дитині, чому вона теж не повинна цього робити.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень