Переплата пенсії: чи треба повертати зайві кошти?

І в якому випадку найчастіше трапляється такий казус

Українцям можуть урізати розмір пенсії, а то й зовсім припинити її виплачувати. Серед причин такого рішення влади – «таємне» працевлаштування пенсіонера. Якщо пенсіонер влаштувався на роботу, то має протягом 10 днів попередити про це Пенсійний фонд.

Про це нагадує портал Social.com.ua.

В іншому випадку може виникнути так звана переплата пенсії, тобто виплата більшого розміру, ніж це передбачено, адже працевлаштування пенсіонера впливає на його право на отримання різноманітних доплат, надбавок та підвищень розміру виплат.

Йдеться, зокрема, про втрату права на доплати зі збільшенням прожиткового мінімуму для громадян, які втратили працездатність, при отриманні надбавок за утримання дитини до 18 років, при отриманні пенсії за вислугу років тощо.

Також причиною переплати пенсії може бути зайняття підприємницькою діяльністю.

При цьому, у разі переплати надлишок коштів стягуватимуться з пенсіонера на підставі рішень територіальних органів ПФУ або в судовому порядку. Це передбачено ч. 1 ст. 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Повідомити про працевлаштування та уникнути відрахувань можна, зокрема, і онлайн через веб-портал електронних послуг ПФУ. Для цього:

  1. Увійдіть на веб-портал за допомогою кваліфікованого електронного підпису або ID-банкінгу.
  2. У лівому бічному меню виберіть пункт «Пенсіонерам» – «Заява на перерахунок пенсії».
  3. Заповніть поля заяви та підвантажте скан-копії необхідних документів.
  4. Клацніть «Оформити заяву».

Підпишіть заяву КЕП і надішліть її до ПФУ.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень