Пенсії не світять навіть у 60. Чому половині українців доведеться працювати до кінця життя?

Фахівці називають це прихованим підняттям пенсійного віку

Як повідомляє Дзеркало тижня, аналітика Пенсійного фонду України чітко вказує, що кількість осіб, які матимуть право на призначення пенсійних виплат при досягненні пенсійного віку, визначеного законодавством, постійно знижуватиметься через відсутність у них необхідного страхового стажу.

Так, з усіх наразі застрахованих осіб у середньому 53% жінок і 65,5% чоловіків не матимуть права на пенсію при досягненні 60 років.

Тобто більш як половині майбутніх пенсіонерів доведеться працювати довше, ніж вимагає законодавство, і здебільшого вони самі собі підняли свій пенсійний вік.

Головна причина відсутності необхідного стажу — неофіційна зайнятість.

Під час реформи страховий стаж (необхідну умову виходу на пенсію) підвищили з 15 до 25 років.

Тобто якщо до цього людина могла піти на пенсію у 60 років за наявності 15 років сплати страхових внесків, то зараз потрібно принаймні 25 років пропрацювати офіційно, ретельно сплачуючи ЄСВ, аби претендувати на пенсію. 

За даними ПФУ, відношення зайнятого населення до економічно активного найнижче у віковій групі 15–25 років. 

Але і серед чоловіків віком від 36 до 50 років платників єдиного внеску наразі лише 63%, решта, зважаючи на наш помірний рівень безробіття, вочевидь працює в «тіні».

Наразі в Україні трохи менш як 11 мільйонів пенсіонерів. А платників ЄСВ — близько 12,8 мільйона. Другі утримують перших за рахунок відрахування ЄСВ. Оскільки мінімальний ЄСВ у нас 1320 гривень, або 22% від мінімальної заробітної плати, зрозуміло, що підтримка ця не може бути значною.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Знайдено сумку

Знайдено  сумку з вудкою та снастями.    

Більше оголошень