Паспорти в Україні видаватимуть з 14 років

Верховна Рада ухвалила "безвізовий" закон щодо переходу на біометричні паспорти

Верховна Рада України  ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №3224 "Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України", що забезпечує перехід на біометричні паспорти. Відповідне рішення підтримали 226 народних депутатів

Згідно з пояснювальною запискою, метою проекту закону є уточнення переліку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначення правового статусу окремих категорій осіб, усунення правових прогалин в чинному правовому регулюванні, приведення закону "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" у відповідність із чинним законодавством та реаліями сьогодення.

Так, законопроектом передбачено:

- чітке розмежування видів документів з імплантованим безконтактним електронним носієм і без нього;

- запровадження обов'язку оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку;

- запровадження посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, та проїзного документа особи, якій надано додатковий захист;

- запровадження картки трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Як зазначається в законі, для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового та низки інших документів будуть використовуватися відцифровані відбитки пальців рук. Водночас для оформлення паспорта громадянина України відцифровані відбитки пальців рук вноситимуть лише за згодою особи.

Згідно із законодавчим актом, паспорти видаватимуть кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. Паспорт буде оформлятися на 4 роки особам, які не досягли 18 років, а всім іншим – на 10 років.

Паспорти громадян України міститимуть текст українською та англійською мовами. В них не ставитимуть відмітки про реєстрацію шлюбу та його розірвання, проте кожному з подружжя видаватимуть свідоцтво про шлюб.

Серед іншого, ухваленим законом уточнюється визначення "безконтактний електронний носій". Документ встановлює вартість адміністративної послуги з оформлення документів, що засвідчують особу. Крім того, в безконтактний електронний носій, що міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.

Відповідно до даного законодавчого акту, кожен українець може мати не більш ніж два закордонні паспорти.

Також закон визначає перелік документів, що дають право громадянину України на виїзд з України та в’їзд до України, згідно з яким такими документами є:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт);

- дипломатичний паспорт України;

- службовий паспорт України;

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу;

- посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в’їзд до України).

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень