Паркет «ялинкою» був в кожній хрущовці. А ви задумувалися чому?
Виявляється це зовсім не вимога радянської естетики
Підлогу у типових 5 поверхівках зведених між 1957 та 1985 роками традиційно вкривав паркет. Найчастіше його вкладали «ялинкою», а хто міг класти підлогу самостійно, то навіть міг покласти малюнком «палуба». Але ми говоримо не про той паркет, з масиву дуба, який й донині може лежати у дуже високих кабінетах, а простіший - для людей.
Річ у тому, що зводили «хрущовки» масово й у дуже стислі терміни, а паркет з бюджетної деревини вважався найкращим варіантом, тому що така сировина була вкрай доступною. Найчастіше дощечки виготовлялися з виробничих відходів, лише імітуючи деревину.
Як результат, така підлога дуже швидко псувалася, а тому вже через кілька років власникам таких квартир доводилося робити ремонт.
Трішки пізніше почали класти лінолеуми, доглядати його було простіше, тож лінолеум одразу оселився на більшості радянських кухонь.
Сьогодні паркет-ялинку залишився мало в яких квартирах і бажанням його можна відреставрувати.
Навіть якщо покриття перебуває у жахливому стані, його можна реставрувати. Звичайно, найкраще звернутися до фахівців, які знають, як діяти в такому разі. Як правило, реставрація старого паркету складається з таких етапів: шліфування, ремонт тих дощечок, які вже дуже зіпсувалися, покриття ремонтною смолою, шпаклювання, лакування (гелювання).
Чимало власників квартир «поховали» свій паркет - під новим ламінатом.
Джерело: ТСН
Радіо Трек: НОВИНИ