Париж заїдають клопи: в соцмережах мало не паніка, - повідомляє BBC (ФОТО/ВІДЕО)
Люди бояться ходити в кінотеатри та їздити в метро
Паніка. Приблизно так описують ситуацію французькі та багато іноземних ЗМІ.
Зокрема, як пише ВВС, з такою оцінкою погоджується й українка Марина, яка вже п’ять років мешкає в Парижі. За останні два з половиною роки з цими створіннями зіткнулася не лише вона, а й щонайменше троє її знайомих.
«Ти психічно входиш в інший стан, потихеньку божеволієш», - описує Марина враження від неприємного сусідства.
«Клопи живляться кров’ю людини, живуть в ліжку і вночі тебе їдять.
Моя подруга спала повністю вдягнена в шапці і рукавицях, прокидалася в паніці. А потім не їздила потягами та не сідала на сидіння в метро».
Стати власником квартири з клопами – часом все одно що стати прокаженим, додає вона.
«Якось ми з другом (у якого в квартирі знайшли клопів – Ред.) пішли до ресторану, і він ледь не плакав, казав, що друзі відмовлялися бачитися з ним, що я єдина людина, яка погодилася з ним кудись сходити», - каже Марин
Винні Глобалізм та Міграція?
Останнім часом свідчень про різке збільшення кількості клопів у Парижі стало особливо багато. Експерти кажуть, що це правда.
Засилля клопів у Парижі та інших містах Франції викликало справжню хвилю інсектофобії та ребром поставило питання про чистоту й гігієну на наступних Олімпійських іграх, які приймає столиця Франції.
Хоча повідомлення про те, що клопів бачили вже і в кінотеатрах, поки що не підтвердилися, влада поставилася до цього з усією серйозністю. Як і до тверджень, що когось уже вкусили у поїзді.
Тож і паризька мерія, і офіс президента закликають до термінових заходів. Це свідчить про те, наскільки серйозно вони сприйняли проблему і як прагнуть зберегти добрий імідж Парижа напередодні Олімпійських ігор.
Жахливі історії про клопів з такою швидкістю поширюються в інтернеті, що тема стала приводом бити тривогу на загальнонаціонально му рівні.
Власники кінотеатрів, і без того стурбовані падінням інтересу глядачів, серйозно налякані відео, що розповсюджуються в соцмережах, на яких по сидіннях у кіно повзають невідомі комахи.
Пасажири метро, перш ніж сісти, уважно оглядають місця, а деякі взагалі воліють їхати стоячи.
Кількість клопів у останні 20-30 років справді пішла вгору, визнають експерти.
Цьому сприяло багато чинників, але найважливішим є глобалізація з її контейнерними перевезеннями, глобальним туризмом та глобальною міграцією.
Радіо Трек: НОВИНИ