Освіта по-новому без «Війни і миру»: Що змінилось у шкільній програмі України після повномасштабного наступу рф

Новий рік – нові виклики

Цей навчальний рік буде дуже непростий і з особливими змінами. Вони торкнуться не лише формату навчання, а й шкільної програми. Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки. Там зауважили таке:

- Зміни та оновлення у навчальному плані — це відповідь на виклики, які виникли внаслідок військової агресії РФ.

 

Розробкою змін займалась спеціально створена робоча група, до якої увійшли представники провідних закладів вищої освіти, органів державної влади, науковці, директори шкіл, учителі, представники громадських та неурядових правозахисних організацій, професійного середовища, ЗМІ.

 

Як змінилась шкільна програма під час війни

  • Історія

У розділі найновішої історії буде окремий блок про російсько-українську війну з 2014 року. Школярі вивчатимуть терміни «русскій мір», «рашизм», «колабораціонізм» тощо. СРСР вивчатимуть як державу імперського типу. Також діти будуть вивчати не тільки інструменти насильства, якого в ХХ столітті зазнавали українці, а й опору йому.

  • Основи здоровʼя

Під час цих занять дітей навчатимуть правилам безпеки в умовах воєнного стану, як діяти під час сигналів повітряної тривоги, які укриття є надійними, як надавати першу домедичну допомогу та психологічну самодопомогу, як поводитися з мінами, вибухонебезпечними та незнайомими предметами.

  • Захист Вітчизни

У межах цього предмету посилять військово-патріотичну складову, розповідатимуть про Героїв України та про сучасну російсько-українську війну. Також оновлено інформацію щодо вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.

  • Правознавство

Цей курс розширять питаннями, що пов’язані з правами людини у російсько-українській війні, а також інформацією щодо Міжнародного гуманітарного права.

  • Географія

Країни будуть вивчати у контексті сучасної російсько-української війни. У зміст теми Країни Азії додали інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу, модель економіки, міжнародні зв’язки з Україною.

  • Зарубіжна література

Замість російських та білоруських авторів будуть включені твори інших світових письменників. У програмі залишать тільки твори Гоголя, Короленка, Булгакова, твори Ільфа і Петрова. Замість російських авторів у шкільну програму додали таких письменників як Жан де Лафонтен, О. Генрі, Анна Ґавальда, У. Старк, Джон Бойн, Е. Шмітт, Йозеф Рот, А. Гранах тощо.

  • Російська мова

Із переліку рекомендованих для використання в освітньому процесі вилучили програми «російська мова та література».

- Такого як «Війна і мир» в Україні вивчати вже не будуть. Тобто все, що оспівувало російські війська, усе це зникне з програми, – підкреслив аступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко.

  • Молодша школа

МОН затвердило оновлені типові освітні та навчальні програми для 1 — 4 класів закладів загальної середньої освіти. У них додали інформацію щодо цивільного захисту, поводження з вибухонебезпечними предметами, у зв’язку з масовим вторгненням збройних сил російської федерації в Україну.

Джерело: mon.gov

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Більше оголошень