Оренда водних об'єктів зросла майже у 10 разів

На вимогу прокуратури місцеві адміністрації почали перегляд догороворів оренди

З метою захисту земель та водних об’єктів від незаконного посягання прокуратура Рівненської області скерувала в Рівненську обласну державну адміністрацію 11 інформацій про наявні порушення чинного законодавства на території Дубровицького, Володимирецького, Сарненського, Костопільського, Рокитнівського, Здолбунівського, Рівненського, Млинівського, Демидівського і Гощанського районів.

У зазначених районах місцеві державні адміністрації провели інвентаризацію договорів оренди земельних ділянок та водних об’єктів і  розпочали підготовку матеріалів щодо внесення доповнень в частині зміни орендної плати за їх використання відповідно до чинного законодавства. Так, на цей час переглянуто вже 36 договорів оренди водних об’єктів і приведено у відповідність орендну плату за користування ними, річний розмір якої зріс майже удесятеро (з 10,7 тис грн  до майже 100 тис грн).

Окрім того, за прокурорського втручання Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області припинено дію 7 договорів, які передбачали незаконне використання водних об’єктів загальною площею майже 1,3 тис. га.

За результатами розгляду судом позовів прокурорів Рівненщини повернуто державі 53 га земель водного фонду вартістю майже 600 тис. грн. За користування 12,4 га земель водного фонду, вартість яких становить 4,4 млн грн, збільшено розмір орендної плати до передбачених законодавством 3% від нормативно-грошової оцінки (тобто 132 тис. грн).

В сфері використання інших земель також виявлено порушення, у зв’язку з чим прокуратурою області пред’явлено 23  позови  на суму 8,5 млн грн.

Так, у ході вивчення стану законності у сфері земельних відносин встановлено, що у 3 суб’єктів господарювання закінчилась дія спеціальних дозволів на надрокористування та договорів оренди земельних ділянок, однак  землі не повернуті державі.

Указане стало підставою для пред’явлення прокуратурою області 3 позовів в інтересах держави про повернення  3 земельних  ділянок загальною вартістю 1,29 млн грн. Як результат - судом вимоги прокурорів повністю задоволені.

Всього ж у 2015 році у сфері земельних відносин судами задоволено позовів органів прокуратури Рівненської області на суму понад 10 млн грн, добровільно відшкодовано порушниками законодавства у ході судового розгляду справ 665 тис. грн.

За матеріалами прес-служби прокуратури Рівненської області  

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень