Члени 50 ДВК з Сарненщини вирішили підзаробити

Невчасно передали виборчу документацію в ОВК, аби їм доплатили за ще одну добу роботи

На Рівненщині фальсифікували протоколи про підрахунок голосів, звітують у громадянській мережі «Опора». За даними спостерігачів,

у документах вказували неправдиву дату та час.

З цими протоколами голови 50 дільничних виборчих комісій приїжджали в ОВК і свідомо затягували момент передачі документації.

Це робили на 156-му окрузі, що у Сарнах.

Таким чином члени ДВК хотіли отримати оплату за понаднормову роботу, кажуть спостерігачі. Цю інформацію, врешті, підтвердив голова тамтешньої ОВК.

За таке порушення є кримінальна відповідальність, каже омбудсмен з виборчих прав «Опори» Марія Цип’ящук:

- Пряма вимога закону, час та дата, звісно ж, зазначаються ті, коли власне протокол складається. Вони не можуть бути відмінні.

 

На нашу думку, тут треба ставити питання про підробку виборчої документації. До слова, якщо вона здійснюється членами виборчої комісії то стаття 158 ККУ передбачає покарання кримінальне у вигляді позбавлення волі від 7 до 10 років.

Спостерігачі «Опори» звертались за цим фактом до поліції, хоч у мережі визнають, що це порушення не вплине на результати волевиявлення.

Зауважимо, гроші за роботу членам виборчих комісій виплачують із держбюджету. За добу одній людині з комісії платять 268,94 грн. 

 - Отже, якщо дільнична виборча комісія засідала у повному складі, а, як правило, це 9 осіб, один день вартості їхньої роботи, навіть якщо це початок доби, коштує 2420,46 гривень, – додала омбудсмен Марія Цип’ящук.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень