Новий карантин в Україні: куди не пустять без щеплення (ВІДЕО)

Для вакцинованих будуть привілеї, для невакцинованих – обмеження

В Україні оголосили нові правила карантину. Для вакцинованих він буде пом'якшеним, для невакцинованих - навпаки.

Про це йдеться у постанові уряду, зміни до якої ухвалили пізно ввечері 13 вересня.

Що нового?

Замість двох ковід-сертифікатів, які в Україні існують зараз, зовнішнього та внутрішнього, буде три.

Внутрішній сертифікат буде двох видів - «жовтий», як підтвердження того, що людина отримала перше щеплення, а також «зелений» - про повний курс вакцинації.

Для чого потрібні ці «кольорові» сертифікати?

Коли в Україні введуть жовту зону карантину, власники цих документів зможуть вільно відвідувати кінотеатри, театри, музеї, спортзали, басейни, масові заходи, наприклад, концерти.

Раніше, за правилами жовтої зони карантину, кінотеатри та інші заклади культури мали пропускати лише 50% відвідувачів.

Масові заходи мали проходити за умови: лише одна людина на 4 м кв. У фітнес-залах: одна людина на 10 метрів кв.

Але, якщо відвідувач може пред'явити сертифікат про вакцинацію, цих обмежень не буде.

Тобто обмеження жовтої зони не буде, якщо щонайменше 80% відвідувачів та персоналу таких закладів будуть вакциновані хоча б першою дозою і у них буде жовтий ковід-сертифікат.

Водночас кінцеве рішення про те, надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень та обслугувати і невакцинованих, залишається за власником закладу, йдеться у поясненні уряду.

Кого пускатимуть, а кого ні?

Кардинально змінюються правила, якщо в Україні введуть червону зону. За прогнозами, це може статися не раніше листопада.

За правилами червоної зони, в Україні закривають все - торгові центри, кафе, ресторани, кінотеатри, ринки, фітнес-зали, скасовують концерти. Працюють лише продуктові магазини, аптеки, заправки.

Ось цих обмежень червоного рівня не буде, якщо у всіх учасників (відвідувачів, працівників та організаторів) буде «зелений» ковід-сертифікат.

Тобто навіть у червоній зоні у ресторан чи кінотеатр мають пропускати відвідувачів, якщо вони і персонал повністю вакциновані.

Не до кінця зрозуміла процедура перевірки сертифікатів. Наприклад, хто і як рахуватиме 80% відвідувачів ресторанів вакцинованих першою дозою.

У МОЗ кажуть, що для цього достатньо буде пред'явити телефон з електронним ковід-сертифікатом або мати паперове свідоцтво про вакцинацію.

Також залишається питання з додатком Дія. Зараз електронний сертифікат доступний там лише після повного курсу щеплення.

Наразі чимало користувачів скаржиться, що досі його не завантажили - не працює розпізнавання облич, якісь інші проблеми.

За новими правилами карантину, сертифікати в Дії мають з'явитися вже після першого щеплення. Наразі не зрозуміло, чи встигнуть розробники за цим рішенням.

А що школи?

Для шкіл карантин навпаки пом'якшили. Якщо раніше у жовтій зоні мали закривати школи, якщо там двома дозами не вакциновані хоча б 80% вчителів, то тепер йдеться лише про одне щеплення.

Тобто у жовтій зоні школи працюватимуть за наявності не менше як 80% вчителів з «жовтими» чи «зеленими» ковід-сертифікатами.

У разі введення червоної зони, заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» ковід-сертифікат, якщо всі вакциновані двома дозами.

Вакцинацію вчителів у МОЗ зараз називають своїм основним завданням.

За перших десять днів нового навчального року в Україні захворіли майже 600 вчителів. Рівень вакцинації освітян залишається низьким.

Без щеплень в кафе не пускатимуть вже зараз?

Ні. В Україні, станом на 14 вересня, все ще діє зелена карантинна зона.

Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації. Тобто обмеження для невакцинованих мають запрацювати не раніше 20 вересня. Їх почнуть застосовувати, як тільки Україна перейде у жовті зону.

За прогнозами МОЗ, це може статися протягом найближчого тижня, тоді збереться державна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Влада закликає українців вакцинуватися, щоб уникнути нових локдаунів.

В Україні повністю щеплено 5 млн людей. Тобто трохи понад 10% населення.

Джерело: ВВС Україна

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Більше оголошень