Німеччина суттєво спростила правила вступу до університетів для українців

Зміни стосуються випускників шкіл та студентів І курсу ВНЗ

У Німеччині для громадян України, які виїхали з країни після російського вторгнення, скасували правило про обов'язкову наявність шкільного атестату для вступу до місцевих ВНЗ, - повідомляє INKORR.

Відповідно до рішення Конференції міністрів освіти і культури федеральних земель Німеччини, такий виняток поширюється на тих біженців, які:

  • навчалися останній рік у школі в Україні, але через напад росії не змогли скласти випускні іспити та отримати атестат;
  • розпочали навчання у ВНЗ України, але не закінчили перший курс через війну.

Довідково!

У Німеччині подавати документи на вступ до вишу можна лише з пакетом документів, що відповідають німецькому атестату зрілості (Abitur).

У школах та коледжах Німеччини навчання триває 12-13 років. Тому українським біженцям доведеться компенсувати роки, яких бракує.

Таким чином, українські підлітки з атестатом про повну загальну середню освіту мають додатково відучитися ще 1 рік або у вузі на батьківщині, або у коледжі довузівської підготовки у Німеччині.

Тільки після цього вони здобувають право на вищу освіту в німецькому університеті.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень