Незаконний виїзд військовозобов’язаних за кордон: Польща почала повертати Україні її громадян
Що відомо про повернення чоловіків, які залишили рідний край після 24 лютого 2022 року?
Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія нещодавно припустив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали з України, рятуючись від мобілізації.
Польща вже передає Україні деяких громадян
Зокрема тих, які сприяли незаконному вивезенню українських чоловіків за кордон.
Як пише «Європейська правда», про це повідомляє Rzeczpospolita.
Згідно з інформацією, отриманою Rzeczpospolita від Прикордонної служби, Польща, відповідно до угоди з Україною, вже висилає громадян країни, які беруть участь у переправленні нелегальних іммігрантів до Європи .
Таким громадянам загрожує депортація в Україну та заборона на в’їзд до країн ЄС терміном 5 років.
Повернення чоловіків в Україну не буде швидким та легким
Щодо можливої видачі Україні чоловіків, які покинули країну за хабар:
Для того, щоб повернути таких людей в країну, Україна має видати міжнародний обвинувальний акт проти кожного з них.
Якщо ми зупиняємо такого іноземця, наприклад, за звичайну перевірку на дорозі, наша система KSIP (Інформаційна система Національної поліції – ред.) покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою з України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу і повідомляємо прокуратуру. Польський суд вирішує, чи буде вона екстрадована, – розповів інспектор Маріуш Царка, речник Головної комендатури поліції.
Згідно з даними Прикордонної служби Польщі,
в Польщі залишається близько 80 000 чоловіків-українців, які заїхали на територію країни після 24 лютого 2022 року і потенційно можуть підлягати мобілізації. Скільки з них насправді відповідають умовам звільнення від мобілізації? Невідомо, – зазначає лейтенант Анна Міхальська, речниця Прикордонної служби.
Українські чоловіки у Польщі воліють залишатися анонімними
Дані польського уряду щодо власників статусу UKR (статус біженця на підставі спеціального закону від березня 2022 року) показують, що чоловіки, які виїхали з України, реєструються в Польщі вкрай рідко.
Такий статус вже мають понад 1,6 мільйона українців, і лише 11,5 відсотка з них - чоловіки віком 18-65 років, які звернулися за PESELем.
Отже, більшість таких чоловіків не хочуть бути зареєстрованим у Польщі, воліючи зберігати анонімність.
Радіо Трек: НОВИНИ