Несподівана відповідь: чи має право вчитель видаляти учасників чату у Viber чи Telegram?
Реалії сьогодення вимагають активної комунікації
Відповідь на це запитання дала юрист-психолог Лілія Орел.
Вона пояснила, що педагог взагалі НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ створювати та вести групові чати з батьками здобувачів освіти, якщо це прямо не передбачено його посадовою інструкцією.
Але реалії сьогодення вимагають активної комунікації і саме тому педагогічні працівники комунікують із здобувачами освіти та їхніми законними представниками, використовуючи різні засоби електронної комунікації.
Лілія Орел знайомить своїх читачів із відповідним законодавством:
Згідно з ч. 3 ст.22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» педагогічні працівники зобов’язані дотримуватися принципів дитиноцентризму та ПЕДАГОГІКИ ПАРТНЕРСТВА у відносинах з учнями та їхніми батьками.
В основі педагогіки партнерства лежить спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками.
Керуючись ч. 3 ст. 55 Закону України «Про освіту» БАТЬКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ПОВАЖАТИ гідність, ПРАВА, свободи і законні інтереси дитини та ІНШИХ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ.
Саме тому, з метою уникнення непорозумінь юрист-психолог радить педагогам, що створюють чати спілкування чітко окреслити правила комунікації у них, наприклад:
- яка інформація висвітлюватиметься в чаті;
- часові межі спілкування (педагог має захищати кордони свого комунікативного ресурсу);
- всі учасники групи мають пам’ятати про негативні наслідки розпалювання конфліктів;
- може запровадитися правило «Покарання за порушення правил комунікації – тимчасове видалення з чату та ін.»;
- також обирається стиль спілкування – односторонній чи двосторонній. Тобто, в Telegram є можливість надсилати повідомлення лише вчителю без можливості батькам відповідати або голосувати і т.д.
Якщо правила комунікації не окреслені на початку створення групи, вони можуть бути створені протягом існування чату, - зазначається у дописі Лілії Орел.
Радіо Трек: НОВИНИ