Не вбивайте їжаків! Ви дечого не знаєте про їхній спосіб життя
«Мертва», на перший погляд, тварина може виявитися цілком навіть живою й здоровою
Листопад - сезон зимового сну у їжака. Тому, якщо ви знайшли «мертвого» їжака, не закопуйте його і не викидайте на смітник - він міг просто невчасно впасти у сплячку.
Загалом, як вказується у Вікіпедії, їжаки впадають у сплячку з жовтня по квітень. У цей період температура тіла у них опускається до 1,8°C, значно сповільнюється серцевий ритм і може здатися, що тварина померла.
Щоби пережити зиму, ці тваринки мають влітку накопичити достатню кількість жиру, бо якщо звичайний їжак впаде в сплячку без достатнього запасу жиру (менше ніж 500 г), то взимку ризикує померти від голоду.
Деякі їжаки можуть приходити на подвір’я до людей, шукаючи безпеки й тепла, щоби впасти в сплячку. При цьому деякі тварини настільки виснажуються пошуками, що засинають у найдивніших місцях - прямо посеред дороги.
Тому, якщо ви побачите лежачого їжака, переконайтеся, що він у безпечному, теплому місці й може перезимувати там.
Якщо ви знайдете дезорієнтованого їжака у своєму дворі, будинку чи на вулиці, покладіть його у картонну коробку в сухому, безпечному й тихому місці, щоб він міг спокійно відпочити.
Їжаки - вид під загрозою зникнення, вони абсолютно нешкідливі й дуже важливі для екосистеми. Тим паче середня тривалість життя їжака у природі становить лише 3 роки.
Радіо Трек: НОВИНИ