Не просто для декору: для чого господині насправді використовували радянський сервіз «Рибки»?

Розкрито секрет

Радянський сервіз «Рибки» раніше був практично в кожному домі. Його тримали як прикрасу і ніколи не використовували. Можливо так відбувалось тому, що більшість людей просто не знали, для чого насправді він призначений.

Історія сервізу «Рибки»

Художник Барамідзе Абесалом Давидович, який проживав у Ризі, вперше представив цей сервіз ще у 1950 році. На жаль, він не зберігся до наших часів, проте залишились відомості, згідно яких сервіз був представлений у двох кольорах: білому та золотому.

А вже у 1956 році цей набір відправився у справжню подорож, де отримав всесвітню популярність на різноманітних виставках кераміки. У 1960 році сервіз виготовляли у Ризі і Тбілісі. А вже за рік на Полонському порцеляновому заводі в Хмельницькій області і на Городницькому порцеляновому заводі Житомирської області почалось його масове виробництво.

Тоді ж сервіз отримав свою офіційну назву «Сімейство коропів» та виготовлявся у біло-червоних та біло-синіх кольорах. Виробництво сервізу продовжувалось наступних 30 років.

Як правильно використовувати сервіз «Рибки»?

До складу сервізу входить графин у вигляді коропа, а також 6 «мальків». Об’єм графину складає 700 мл, а мальків – 30. З цього можна зрозуміти, що призначений він для подачі та розливу алкогольних напоїв.

Говорячи простими словами, сервіз «Рибки» - це звичайний графин з чарками. Проте наливати алкоголь з нього, а також пити зі стопок, виявилось досить незручно.

 

Саме тому, основною ціллю купівлі такого набору було декорування оселі. За призначенням його використовували вкрай рідко.

Джерело: OBOZ.UA

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень