Не лише як декорація для серванта: яке призначення найвідомішого сервізу «Рибки» (ФОТО)

Ті, хто не знає історії сервізу, сприймають його сьогодні як декоративні фігурки

Порцеляновий сервіз із синіми або червоними «рибками» у радянські часи можна було знайти майже в кожній квартирі. Зазвичай він стояв у серванті і ніхто ним не користувався.

Адже більшість господарів використовували лише як декоративний елемент, і тому досі не всі знають, для чого саме він був створений та звідки взявся, однак експерти пояснили цю загадку.

Історія та призначення сервізу «Рибки»

Сервіз «Рибки»складався з графина об’ємом 700 мл і шести чарок на 30 мл. Велика риба у вигляді коропа призначалася для подачі напоїв, переважно алкогольних, однак його форма виявилася незручною для використання.

Через це набір рідко застосовували за призначенням, і він став популярним як декоративний елемент у вигляді милих статуеток.

 

Ті, хто не знає історії сервізу, сприймають його сьогодні як декоративні фігурки.

Сервіз розробив грузинський художник Абесалом Барамідзе. Перший комплект виготовили в білому й золотому кольорах, і вже в 1956-1959 роках його демонстрували на міжнародних виставках, де він здобув популярність.

З 1960 року сервізи «Рибки» почали виготовляти на заводах у Ризі та Тбілісі, згодом — на Полонському та Городницькому порцелянових заводах в Україні.

Сервіз отримав назву «Сімейство коропів» і продавався у радянських магазинах майже 30 років, ставши частиною інтер'єру багатьох сімей. Найпопулярнішими кольорами були біло-червоний та біло-синій.

Вартість сервізу «Рибки» сьогодні

Сьогодні колекціонери готові заплатити від кількох сотень до кількох тисяч гривень за повний комплект у гарному стані. Ціна залежить від рідкісного забарвлення та місця виготовлення, особливо цінуються набори з клеймом відомих радянських заводів, таких як ЛФЗ або «Гжель».

Джерело: glavred

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Більше оголошень