НБУ ввів в обіг нові 50 грн: як виглядає купюра (ФОТО)

Вона виконана вертикально

Нацбанк ввів в обіг нову пам'ятну банкноту «Єдність рятує світ», присвячену єднанню демократичного світу перед російською агресією. Номінал купюри – 50 грн. Вона є законним платіжним засобом – тобто, нею можна розплатитися в магазині чи іншому місці.

Про це повідомили у самому НБУ. Там зазначили: особливістю банкноти є те, що вона має оригінальний дизайн – виконана вертикально.

Пам'ятна банкнота «Єдність рятує світ» номіналом 50 грн вводиться в обіг 23 лютого 2024 року. Тираж купюри обмежений. Він складає 300 тис. штук у сувенірній упаковці.

Втім, у продаж нові 50 грн ще не надійшли.

— Реалізація пам'ятних банкнот здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ з 7 березня 2024 року, – пояснили в Нацбанку.

Крім того, банкнота реалізовуватиметься і банками-дистриб'юторами – у міру відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Ними є:

  • Укргазбанк;
  • Радабанк;
  • Таскомбанк;
  • Приватбанк.

Дата старту продажів у цих банках поки що теж невідома. Дізнатися ж про неї, розповіли в Нацбанку, можна дізнатися на офіційних сайтах установ.

Як виглядають нові 50 грн

На лицьовій стороні нової купюри в центральній частині розміщено художньо-образну композицію, яка відображає стилізований абрис України, що асоціюється із серцем, до якого підходять судини. Фонове зображення – образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться в бік Заходу.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень