Найдавнішу рукописну книгу Волині — Нобельське Євангеліє — повернуть рівнянам

Нині вона зберігається у Вільнюській бібліотеці Академії наук у Литві

Нобельське Євангеліє

Євангеліє, написане 1520 року в селі Нобель Зарічненського району, зберігалося у тамтешній церкві. Але у 1856 році граф Тишкевич заснував у Вільнюсі Музей давнини. І споряджена ним на Полісся археографічна експедиція, яка збирала стародруки для Музею, десь у 1860 році забрала Євангеліє з Нобеля. Як ми писали, це дослідила вчителька з села Мутвиця Зарічненського району Рівненщини Валентина Тумаш.

А влітку цього року до Вільнюса за Нобельським Євангелієм їздили ексдепутат Верховної Ради Василь Яніцький та священник Павло Дубінець. Адже обоє - із Зарічненщини і вболівали за долю книги.

Повернути оригінал Євангелія їм не вдалося, адже воно тепер – пам’ятка культури Литви. Але вони отримали дозвіл надрукувати книгу.

Павло Дубінець розповів:

Литва нам передала скановані копії цього Євангелія нобельського із правом дозволу друкування в Україні.

 

І, наскільки я знаю, Василь Яніцький разом зі своїм благодійним фондом «Наш край» оплатили передачу цих копій. І вони взялися зараз у Києві у видавництві "Адеф" здійснити факсимільне перевидання Євангелія у двох екземплярах, ідентичних до першоджерела.

Павло Дубінець

За словами Павла Дубінця, сканування книги і право на друк в Україні обійшлося орієнтовно у 2700 євро. Тож, можливо, вже цієї осені Нобельське Євангеліє зможуть презентувати в Україні.  

До речі, Нобельське Євангеліє -

старіше за Пересопницьке, на якому складають присягу українські президенти: наступного року йому виповниться 500 років. 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber063-73-4-106-4

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень