Навіть з інвалідністю будуть мобілізовані: 2 категорії вже в «списках»

Кого саме це стосується?

В Україні через війну продовжили мобілізацію до 5 листопада. Призову підлягають усі чоловіки, старші за 25 і молодші за 60 років, передає УНІАН. 

Частина з них звільнена від військового обов'язку, зокрема, особи з інвалідністю. Ми розібралися, чи можна служити в ЗСУ з інвалідністю.

Згідно з українськими законами, такі люди мають право на отримання відстрочки від служби і їх не призивають. Діагноз, підгрупа, група або тривалість захворювання на це не впливають.

Наразі мобілізація інвалідів 3 групи (як і першої, і другої) не проводиться. Також вони можуть безперешкодно залишати територію держави. Потрібно лише показати прикордонникам відповідне посвідчення.

Водночас відомі випадки, коли таким людям можуть приходити повістки. Це не порушує закон, адже військкоматам дозволено перевіряти та направляти українців на медогляд.

Чи потрібно інваліду проходити ВЛК в Україні? Ні, якщо співробітникам територіального центру буде достатньо пред'явлених документів про відстрочку. Це до того ж убереже вас від штрафу за неявку.

Мобілізація інвалідів - категорії, які можуть призвати

Хоча, як згадувалося, повноцінну мобілізацію інвалідів 2 групи, третьої та першої не проводять, існують і винятки.

Так, людину можуть мобілізувати, якщо її інвалідність не підтвердили під час перегляду. Крім того, громадянин має право піти і підписати контракт - на добровільній основі він може піти служити навіть з інвалідністю.

Останній пункт стосується тих випадків, коли немає відстрочки. Наприклад, людина не оформила її після встановлення діагнозу, на основі якого надається статус особи з інвалідністю. Потрібно обов'язково прийти в ТЦК і офіційно оформити відстрочку. Якщо цей крок пропустити, то чоловік залишиться на військовому обліку і його зможуть призвати на службу

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Анна Карпець

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень