Науковці розповіли, чому собака плаче, коли повертається її господар
Як виявилось, причина у гормонах
Господарі помічають, що їхні собаки можуть розплакатися, коли людина повертається додому після роботи.
Такефумі Кікусуї, японський дослідник, помітив таку поведінку у власних улюбленців, тому зацікавився цим запитанням.
Коли його пуделиха народила цуценят, вчений помітив, що під час годування новонароджених мати нібито виглядає милішою, ніж за звичайних умов. Більше того, він зауважив у собаки сльози, а тому вирішив з'ясувати, чим це обумовлено.
До експерименту залучили кілька десятків песиків. Їх помістили у різні умови, паралельно слідкуючи за тим, чи плачуть вони.
Варто зазначити, що у цих тварин не таке сльозовиділення, як у людей – їхні очі здатні накопичувати набагато більше рідини, а ще сльози у них течуть повільніше.
Умови були різні, а саме:
- господар лишався біля свого 4-лапого;
- людина прощалася на 6-7-годинний період і потім поверталася;
- собаки взаємодіяли, окрім господарів, зі сторонніми особами.
В першому і третьому варіантах обсяг сліз майже не змінювався, а ось в другому – очі тварин наповнювали сльози, навіть якщо розлука з господарем була короткою. Науковці встановили, що така поведінка обумовлена гормоном окситоцином, йго ще називають «гормоном кохання».
Далі дослідники почали давати песикам краплі з окситоцином чи плацебо. Коли вони отримували перші краплі – їхні очі наповнювалися сльозами. Вже у фінальній стадії експериментів господарям показали фото собак зі штучними сльозами та справжніми.
Науковці встановили, що людина відчуває більше емоцій, коли бачить знімок зі справжніми сльозами. Це породило припущення, що у момент возз'єднання між господарем і твариною відбувається посилення зв'язку, який викликає у людини бажання більше піклуватися про свого домашнього улюбленця.
Тобто, між людьми та собаками виявили спільну ознаку – вони можуть плакати від щастя, а основний каталізатор цього – окситоцин. За словами науковців, результати цього дослідження надалі допоможуть більше дізнатися про еволюцію собак.
Джерело: Дивогляд
Радіо Трек: НОВИНИ