Намагаючись зекономити, власники скутерів і мопедів можуть отримати чималий штраф

Що треба знати

Через високі ціни та нестачу пального українці переходять на більш економний транспорт. Це мопеди, скутери, електровелосипеди.

Та варто пам’ятати, що замість економії водії мопедів  можуть отримати великі штрафи та залишитись без транспортного засобу.

Кому саме це загрожує?

В Україні для керування мопедом чи скутером передбачено отримання спеціальної категорії водіння «А1». З категорією «В», чи навіть з категорією «А» заборонено керувати мопедом. Керування мопедом без наявності категорії «А1» забороняється та передбачає жорстку відповідальність.

 

Так, відповідно до ч. 2 ст. 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає накладення штрафу в розмірі 3 400 грн.

 

Водночас згідно з ч. 5 ст. 126 КУпАП повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, передбачає вже накладення штрафу в розмірі 40 800 грн, з позбавленням права керування транспортним засобом строком від п’яти до семи років та із платним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Тобто, якщо водія мопеда зупинять повторно протягом року при відсутності у нього категорії «А1», це коштуватиме йому 40 800 грн, з одночасним позбавленням прав керування строком від 5 до 7 років. Можуть забрати і мопед.

Часто сума штрафу за керування мопедом без посвідчення водія в кілька разів перевищує вартість самого мопеда. 

Джерело: ТСН 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень