Три санаторії на Рівненщині «рятуватимуть» двома шляхами. Якщо не вийде, влада вдасться до інших мір

Або приєднати до інших медзакладів, або...

Зліва - "Новостав", справа - Костопіль

Питання фінансування протитуберкульозного санаторію в Костополі турбує його працівників.

Люди бояться, що залишаться без роботи, адже заклад не уклав договору з НСЗУ.

Точніше, Нацслужба здоров’я не розробила так званий «санаторний пакет», пояснив начальник обласного управління охорони здоров'я Олег Вівсянник:

- У нашій області, і не тільки в нашій, склалася така ситуація, коли НСЗУ не передбачила пакету для контрактування санаторної допомоги.

 

Тому на Рівненщині залишилися без фінансування три заклади – протитуберкульозний санаторій у місті Костопіль, протитуберкульозний дитячий санаторій у Новоставі і дитячий кардіоревматологічний санаторій у Козині.

Начальник облуправління охорони здоров’я Олег Вівсянник

Управління охорони здоров’я і обласна державна адміністрація, обласна рада вивчають можливість збереження цих лікувально-профілактичних закладів і сьогодні на порядку денному стоїть питання реорганізації вищезазначених закладів шляхом їхнього приєднання до комунальних підприємств обласної ради, які мають угоди з Національною службою здоров’я.

 

У випадку Костопільського протитуберкульозного санаторію — це реорганізація шляхом його приєднання до обласного фтизіопульмонологічного медичного центру (тубдиспасер у Рівному - ред.). Таким чином, ми зможемо перепрофілювати ліжка і надавати необхідну медичну допомогу у вищезазначеному закладі.

Крім того, є ще інші шляхи збереження лікувально-профілактичного закладу у Костополі, зазначив Олег Вівсянник. Їх вивчають з керівництвом за участю керівників обласної влади.

Нагадаємо, у Костопільському протитуберкульозному санаторії місяць без зарплати 42 працівники. Зараз у закладі 31 пацієнт, а в докарантинні часи працювали з перевантаженням, розповіла головна лікарка Алла Матвійчук журналістам Суспільного. І додала, що на харчування поки що йдуть зроблені раніше запаси.

Дитячий санаторій «Козинський», як і протитуберкульозний «Новостав», з квітня не фінансуються і є у переліку місць для обсервації. 54 працівники козинського санаторію – без зарплат, каже керівник, а половина з них – у планових відпустках, але без «відпускних».

В обласному дитячому туберкульозному санаторії «Новостав» щороку оздоровлюється до 450 дітей. Наслідки у разі закриття таких закладів можуть настати через 10-15 років, прогнозує головний лікар Олег Кравець.

За його словами, вберегти базу закладу від занепаду могло б приєднання до Клеванського госпіталю ветеранів, що потребує розширення. Остаточне рішення – за обласною радою, яка є розпорядником комунального майна.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень