На Рівненщині найвищий показник вроджених вад новонароджених

Причиною цьому є дефіцит фолієвої кислоти

Для подолання цієї проблеми рівненські генетики вкотре порушили питання необхідності фортифікації (збагачення) борошна фолієвою кислотою на державному рівні.

Обласна рада на останній сесії звернулася за цим до Прем’єр-міністра, Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Про частоту вроджених вад на Рівненщині розповіла завідувачка обласного медико-генетичного центру обласного лікувально-діагностичного центру Любов Євтушок:

У Волинській, Хмельницькій і Рівненській областях проводили моніторинг відповідно до міжнародних стандартів.

 

У цих областях частота вад удвічі вища, ніж у Європі. На Рівненщині - показник найвищий, на частоту вроджених вад новонароджених впливає і високий рівень радіації на Поліссі.  

Ініціатором програми запобігання вродженим вадам розвитку в Україні з допомогою фолієвої кислоти ще у 2000 році був американський генетик Володимир Вертелецький. Але до цього часу програму не запровадили. Генетик стверджує, що фолієва кислота необхідна як вагітним жінкам, так і усім дорослим, тому що вона знижує ризики інсультів, інфарктів, інших серцево-судинних хвороб.

За словами Любові Євтушок, у світі понад 80 країн фортифікують борошно на державному рівні, а в Україні борошно збагачують фолієвою кислотою лише на експорт.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень