«Медична галузь на Рівненщині – сама-сама ображена», – Осіпчук

Або скільки десятків мільйонів гривень недоплатили медикам

Фото ілюстративне

На Рівненщині медпрацівники йдуть у відпустку за власний рахунок  і чекають невиплачених зарплат – усе через неспроможність держави виділити достатню кількість коштів. Станом на жовтень людям недоплатили близько 150 мільйонів гривень.

Фото ілюстративне

Найбільше боргів у Сарненському районі – понад 11 мільйонів. Найкраще впорався із заборгованістю Костопільський – там боргу майже немає. Керівник обласного управління охорони здоров’я Юрій Осіпчук сподівається, що з більшою частиною боргів вдасться впоратися до кінця року завдяки доплатам із держбюджету:

Разом з усім ця цифра зменшилася вже до, якщо я не помиляюсь, близько 60-ти мільйонів. Окрім дотацій, допомогло, на жаль, те, що медикам урізали будь-які нарахування. От і уся проблема. Тому в більшій мірі їм держава недоплачує багато моментів. Хоча до Нового року, сподіваюсь, ще буде компенсація місцевим бюджетам. Ну, так вже сталося, що в цьому році медична галузь по фінансуванню захищених статей сама-сама ображена.

Тож днями члени бюджетної комісії облради сперечалися між собою, як поділити 29,6 мільйонів гривень субвенції держбюджету на погашення заборгованості по заробітній платі, адже у кожного району різні кількість медперсоналу та розмір заборгованості. Зазначається, що райони, які вживають заходів для скорочення витрат у медичній галузі (оптимізація) – зменшують розмір боргу. Там, де цього не роблять – борг відповідно найбільший.

Тож у комісії також виникло питання, кому допомогти в більшій мірі: районам, у яких більший борг, чи тим, хто більше бореться з заборгованістю.

Фото ілюстративне

Нині проект розподілу допрацьовують у Рівненській ОДА, враховуючи усі вищезгадані фактори. Перед сесією облради його має розглянути чергова бюджетна комісія, в потім і увесь депутатський склад.

Фото ілюстративне

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень