Єдиного Леніна, який зберігся на Рівненщині, хочуть продати

Бронзовий пам’ятник радянському вождю колись стояв у центрі Радивилова

Його з постаменту зняли. І збиралися до 450-річчя міста, яке відзначали два роки тому, переплавити його на пам’ятник засновнику Радивилова – князю Радзівілу. Однак досі це не зробили. Нині пам’ятник Леніну зберігається у комунальному підприємстві Радивилова «Водоканал».

Про нього у соцмережі Фейсбук нагадав депутат міськради Рівного Олександр Курсик:

Про можливу подальшу долю вождя розповідає міський голова Радивилова Микола Карапетян:

Продати його як металолом, це буде невигідно. Бо буде дуже дешево. Продати його як виріб… Є ж люди, які займаються колекціонуванням. А друге питання – це його переплавити. І перший, й другий варіант нам підходить. Тому що ми дивимося, як нам вигідно. Чим дорожче ми продамо, тим менше будемо тратити грошей з бюджету на виготовлення пам’ятника. Ми рахуємо, скільки коштує тонна бронзи, адже він з бронзи цей пам’ятник. І бронза ще тих часів. Тож ми теж не хочемо продешевити. 

Причиною того, чому досі не переплавили пам’ятник Леніну, Микола Карапетян називає фінансову кризу. Втім, обіцяє таки найближчим часом щось із бронзовим вождем пролетаріату зробити. Мовляв, пам’ятник Радзівілу у Радивилові таки має бути: чи переплавлений з Леніна чи виготовлений за гроші від його продажу. Адже у центрі міста – на найбільшій площі в області – досі зберігся постамент з червоного граніту, на якому стояв Ленін. І саме тут планують розмістити бронзового засновника Радивилова. 

Нагадаємо, що до 450-річчя міста уже був розроблений ескіз пам’ятника Радзівілу, автори якого – скульптори з Рівного. Висота його мала бути чотири метри і виливати його планували на заводі у Львові.

До речі, на Рівненщині вже колись продавали пам'ятник Леніну. Це було у 2006 році у Млинові. Тоді бронзового Леніна з аукціону придбав підприємець Олег Мороз з Дніпродзержинська у свій приватний музей під відкритим небом.   

 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень