На Рівненщині комунальне підприємство надає послуги селянам з обробки землі
Це стало можливим завдяки децентралізації
Попри створення лише третини із запланованих об’єднаних територіальних громад у нашій області, Рівненщина не пасе задніх у процесі децентралізації. Експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували фінансові показники перших 159 ОТГ України, створених на початку реформи - у 2015 році.
Серед них п’ять рівненських: Бабинська, Бугринська, Клесівська, Миляцька та Підлозцівська. Найуспішніша за чотирма показниками – Клесівська, водночас – найнижча позиція – у Миляцької ОТГ. У загальноукраїнському рейтингу вона посідає 126-у позицію.
Експерти дійшли висновку, що найнижчі фінансові показники мають невеликі громади.
А отже, кажуть експерти, при формуванні ОТГ необхідно враховувати найперше – чисельність ОТГ - щонайменше 5 тисяч осіб, а також мінімальний дохід на одну особу – орієнтовно, 2,5 тисячі. При таких першочергових умовах нова громада матиме необмежені можливості.
Наприклад, Бугринська ОТГ торік навіть створила власне комунальне підприємство, яке надає необхідні послуги селянам за прийнятними тарифами, говорить голова Сергій Пилипчук:
- Підприємство має свій штат, свою техніку. Має великий вантажний автомобіль «Renault», має МТЗ з причіпом, зі всім обладнанням. У них розроблені тарифи, дешевші за тарифи приватників на нашій території. Це стосується оранки, культивації – те, що можуть люди замовити. Сьогодні люди замовляють цю техніку і вони задоволенні наданням послуг. І основне, що ще дало створення комунального підприємства – робочі місця.
Тож послуги і штат комунального підприємства тут планують розширювати.
Крім того, каже Сергій Пилипчук, чи не вперше близько сотні школярів мали змогу їздити на екскурсії в інші міста, що було б швидше за все неможливим для такої кількості дітей при фінансуванні з обласного чи державного бюджету.
Проблемним питання лишаються дороги.
До речі, у разі, якщо станом на кінець поточного року в Україні показник об’єднання перевищить 50%, процес створення територіальних громад планують із добровільного перевести обов’язковий.
Радіо Трек: НОВИНИ