На Рівненщині хочуть «провернути» схему кримського референдуму
Так «Народний контроль» називає референдум щодо перейменування Варашу
Політична партія, за підтримки якої міський голова Варашу Сергій Анощенко йшов на вибори, відхрестилася від його ініціативи проведення референдуму. Аби оголосити свою позицію, керівник обласної політичної організації громадського руху «Народний контроль» Дмитро Сільман скликав брифінг. Він ототожнив ініціативу міського голови Варашу з кримським референдумом. Як же пояснює необхідність проведення незаконного референдуму щодо повернення місту старої назви - Кузнецовськ, сам міський голова, розповідає Дмитро Сільман:
- Наскільки я отримав інформацію з уст самого Сергія Анощенка, він стурбований тим, що велика кількість людей, на його думку, виступає за те, щоби місто Кузнецовськ залишило ту назву, якою воно користувалося до сьогодні, і використовуючи підміну понять, вони хочуть (наскільки мені відомо) місто Кузнецовськ присвятити імені загиблого учасника АТО. Тобто, щоб місто було назване в честь не диверсанта Кузнєцова, а Героя АТО.
Між тим, у будь-якому разі проведення незаконного референдуму все одно жодних наслідків, в тому числі, і юридичної сили, не матиме. Тож це марна трата грошей та часу, - зазначають у «Народному контролі».
Крім того, до прийняття відповідної постанови Верховна Рада не отримувала жодних варіантів чи пропозицій, окрім як Вараш.
Референдум планують провести у Вараші 29 січня. Водночас, з 1 січня 2017 року закон має набрати чинності, а отже - Кузнецовськ офіційно має змінити назву. Втім, питання про проведення референдуму винесено на сесію міськради, що має відбутися наприкінці грудня.
До слова, в рамках закону про декомунізацію на Рівненщині змінили назву п'яти населених пунктів:
- село Червоне Дубровицького району на село Острівці;
- місто Кузнецовськ - Вараш;
- село Жовтневе Радивилівського району - село Нова Пляшева;
- село Іскра Рівненського району - село Новожуків,
- село Радянське Млинівського району - П'яннє.
Радіо Трек: НОВИНИ