За службу на кладовищі суд оштрафував священника з Рівненщини на 17 тисяч

В Острозькому районі

Фото ілюстративне

Острозький районний суд Рівненської області оштрафував настоятеля Петро-Павлівського храму с. Хорів на 17 тисяч гривень.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 7 травня.

Як ідеться у постанові суду, 26 квітня о 10 год. 40 хв священник проводив масовий релігійний захід на кладовищі, а саме – богослужіння на могилах у присутності парафіян.

Сам священник пояснив, що людей не збирав, а лише публічно оголосив, що вийде на кладовище, двічі пройде навколо нього, зупиниться біля могил священників та зачитає загальну молитву для всіх.

 

Підкреслив, що завчасно людей не збирав, а вони прийшли самі.

 

На кладовищі було кілька людей, які стояли на відстані 1,5-2 м один від одного.

Клікніть для збільшення

Того ранку на 102 подзвонила невідома особа, яка повідомила про велике скупчення людей на місцевому кладовищі, що є порушенням правил карантину. Пізніше зв’язатися із заявником не вдалося, оскільки телефон був вимкнений.

Голова села повідомила, що заздалегідь дзвонила священнику і попередила про заборону відвідування громадянами кладовищ, місць поховань у традиційні святкові післявеликодні дні, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби.

Настоятель відповів їй, що він лише хресним ходом обійде кладовище і проведе богослужіння на місці захоронення священників, а індивідуально на могилах проводити богослужіння не буде.

Суду дали відеозапис, з якого вбачається, що настоятель проводив масовий релігійний захід на кладовищі, звертаючись до осіб, які були присутні на місцях поховань.

 

У богослужінні брало участь понад 10 осіб, у тому числі в супроводі хору, учасники якого стояли на небезпечній відстані один від одного.

 

Суд вирішив, що скоєння правопорушення підтверджується.

Раніше у своїх письмових поясненнях священник вину не визнавав. Але ухвалюючи рішення, суд уже врахував його визнання вини та щире розкаяння.

Суд призначив мінімальний штраф – 17 тисяч гривень, але вказав, що у разі несплати протягом 15 днів штраф буде стягуватися у подвійному розмірі.

Клікніть для збільшення

Рішення може бути оскаржене протягом 10 днів з моменту ухвалення.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень