На Рівненщині будуть розширювати територію природно-заповідного фонду (ФОТО)

Почнуть із Національного природного парку «Дермансько-Острозький»

За словами першого заступника голови Рівненської ОДА Віталія Ундіра, на сьогодні понад 9% території області віднесено до природно-заповідного фонду, тоді як по Україні – близько 6%. Разом з тим, законодавчо до 2020 року передбачено розширення площі природно-заповідного фонду до 15% загальної території країни.

Втім розміщення заповідного фонду області є нерівномірним. Якщо території заповідності Зарічненського району складають 25%, Здолбунівського – 40%, то Острожчини вже 5,7%, а Дубенщини лише 2,2%. Тож в області вважають розширення національного природного парку «Дермансько-Острозький»  вкрай важливим.

Нагадаємо, НПП «Дермансько-Острозький» був створений у 2009 році на території Острозького та Здолбунівського районів, площею 5,4 тис. га. Фауна та флора парку характеризується значним розмаїттям, багато тварин є рідкісними та такими, що зникають, вони занесені до Червоної книги України.

Концепція передбачає розширення території парку до 19 тисяч га, тобто майже у чотири рази, на території вже трьох районів – Острозького, Здолбунівського та Дубенського. Сьогоднішня територія парку складається з розрізнених частин. Повноцінне функціонування передбачає передачу земель від нинішніх користувачів, зокрема, лісогосподарських підприємств.

Під час круглого столу у Рівненській ОДА доручено Дубенській, Здолбунівській та Острозькій районним адміністраціям в 30-денний термін провести зустрічі з землевласниками та землекористувачами щодо надання пропозицій включення земельних ділянок до складу наявного НПП «Дермансько-Острозький», які подати департаменту екології та  природних ресурсів Рівненської ОДА.

Наші новини у Telegram

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень