На Рівненщині – погіршення погоди. Основні заходи безпеки під час грози

Синоптики попереджають про грози, сильні дощі та шквалистий вітер

За повідомленням Українського гідрометеорологічного центру, 15 червня по всій території України очікуються грози, в окремих районах сильні дощі, град та шквали 15-20 м/с.

Служба порятунку Рівненщини просить громадян задля уникнення нещасних випадків під час складних погодних умов проявляти пильність та бути надзвичайно обережними.

Основні заходи безпеки під час грози:

Уникайте відкритої місцевості

Як відомо, гроза зазвичай б’є в найвищу точку на своїй дорозі. Самотня людина в полі – це і є та сама висока точка. Ще страшніше виявитися в грозу на самотньому пагорбі. Якщо Ви з якоїсь причини залишилися в полі наодинці з грозою, сховайтеся в будь-якому можливому поглибленні: канавці, улоговинці або найнижчому місці поля, присядьте і пригніть голову. Лежати на мокрій землі під час грози не рекомендується.

Уникайте води

Вода – відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється довкола водоймища в радіусі 100 метрів. Інколи вона б’є в береги. Тому не те що купатися, а навіть відпочивати біля води під час грози не рекомендується.

Намагайтесь сховатися.

Найбезпечніше під час грози перебувати в приміщенні з блискавкозахистом. Якщо гроза застала вас в місті, сховайтеся в магазин, під’їзд або перечекайте грозу під навісом під стінами будівель. Не страшно, якщо ви перебуваєте в автомобілі. Закрийте вікна, і стихія до вас не дістане.

Ховаючись під деревами, не забувайте про те, що блискавка найчастіше потрапляє в найвищих з них (дуб, тополя, сосна). Отже, чим менше деревце, під яким ви знайшли притулок, - тим краще.

 Не метушіться

Від грози бігти не потрібно. Чим ширше ваш крок, тим небезпечніший для вас удар блискавки. Не варто так само пересуватися на велосипедах і мотоциклах. Краще, що ви можете зробити - це стати непомітними для блискавки: сісти, злитися із стіною, стати якомога меншими.

Остерігайтеся небезпечних предметів

Потрібно пам’ятати, що удар блискавки небезпечний не лише тоді, коли гроза б’є безпосередньо в людину, але в предмети, що знаходяться поруч. Тому не варто торкатися до всього мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка б’є найчастіше.

Увага:

 – не бажано перебувати біля багаття, тому що в нагрітого повітря провідність для блискавки більша;

 – украй безрозсудно перечікувати грозу біля лінії електропередач. Електрика у будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть стоячи біля стіни з антеною ви ризикуєте накликати на себе удар з небес;

 – дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефону. Навіть розряджений, він є магнітом для блискавок. Краще всього під час грози мобільники вимикати. Не бійтеся здатися смішним або пропустити важливий дзвінок. Подумайте про своє здоров’я в першу чергу!

 – всі металеві деталі для блискавки привабливі. Годинник, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька – потенційні жертви для грозового удару. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень