На Рівненщині худобу забиватимуть гуманно і під молитву (ФОТО)

Голова ОДА Віталій Коваль відвідав підприємство, яке експортуватиме м'ясо до мусульманських країн

Понад 70 млн грн інвестували в будівництво нового цеху на базі ТОВ «Халяль-Компані», що на Костопільщині. Вже восени тут планують розводити велику рогату худобу, а продукцію експортуватимуть в мусульманські країни, повідомляє Рівненська ОДА.

Наразі вже споруджено приміщення для забою великої рогатої худоби та замовлено усе необхідне обладнання.

Фото: Рівненська ОДА
Фото: Рівненська ОДА

- Загальна площа – 1 200 квадратів, запланована потужність – 10 тонн на добу.

 

Цього року плануємо закупити 50 голів нетелів абердино-ангуської породи (скороспіла м'ясна порода корів, що походить із Шотландії, - ред.)

 

Займатимемось виготовленням напівтуш, переробкою і обвалкою м’яса, вакумуванням, фасуванням та охолодженням, - розповідає керівник підприємства Сергій Марчук.

Будівництво нового цеху відвідав голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. З його слів, цей інвестиційний проєкт однозначно дасть поштовх у розвитку галузі тваринництва у нашій області:

Фото: Рівненська ОДА
Фото: Рівненська ОДА

- Багаторічний спад у тваринництві потрібно докорінно змінювати. А завдяки таким підприємствам ми піднімемо статус галузі.

 

Допомогою у цьому є державні програми підтримки, серед яких 80 % відшкодування вартості закуплених племінних тварин. Також є програма щодо компенсації 50% відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів.

Фото: Рівненська ОДА
Фото: Рівненська ОДА

Довідково: «Халяль» з арабської буквально перекладається як «дозволене Аллахом». В мусульманському світі означає дозволені вчинки загалом. Щодо м’яса «халяль» визначає правила і способи забою.

Відповідно до стандартів сертифікації «халяль», тварина повинна бути здоровою, забій повинен проходити гуманним методом: одна тварина не повинна бачити, як забивають іншу, забивати повинні швидко і гостро наточеним ножем, перерізаючи шийну артерію. У цей час забійник проказує молитву «Бісмілляхи Рахмані Рахим», у перекладі з арабської «в ім'я Аллаха Милостивого і Милосердного». Також недопустимим є варварський спосіб вбивства — забій електрострумом та інші.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень