МЗС назвали приблизну дату, коли ЄС відкриє кордони для українців

Це не політика, а коронавірус

В Міністерстві закордонних справ України сподіваються, що Європейський Союз за два тижні рекомендує відкрити кордони для громадян України, включивши її до списку країн безпечних для подорожей -, так само як вже зробив це для низки інших, пише «Європейська правда».

Нагадаємо, від 1 липня Європейський Союз готовий приймати туристів з Канади, Вірменії, Азербайджану, Боснії та Герцеговини, Брунею, Йорданії, Косово, Молдови, Чорногорії, Катару та Саудівської Аравії.

України, чиї показники щодо захворюваності дуже близькі до показників цих країн, поки у списку немає. 

Речник МЗС Олег Ніколенко пояснив виданню, що в цьому «немає політики» і це зумовлено тим, що для оцінки використали давніші дані, коли показники в Україні були вищими.

- Варто враховувати, що оцінка показників здійснювалась не за останні дні, а за попередні кілька тижнів, коли вони були вищими.

 

Оскільки зараз ми все більше наближаємося до встановленої Єврокомісією норми, на доручення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби Представництво України при ЄС взаємодіє із європейською стороною задля включення України до згаданого переліку під час його наступного перегляду, - зазначив речник МЗС. 

Він зауважив також, що навіть якби Україна потрапила до списку безпечних країн, це не означає автоматичного відкриття кордонів ЄС, оскільки рекомендація Єврокомісії не є юридично зобов'язальним. 

- Держави-члени Євросоюзу індивідуально схвалюють остаточні рішення про послаблення або посилення обмежень на подорожі. Відповідно, МЗС України працює з європейськими країнами на двосторонньому рівні задля спрощення умов поїздок українців, зокрема визнання свідоцтв про вакцинацію та цифрових COVID-сертифікатів, - пояснив Олег Ніколенко.

Перегляд списку здійснюється кожні два тижні, тож саме тоді Україна отримує наступний шанс бути включеною у нього. У рекомендації враховують показник захворюваності на 100 тисяч населення за попередні 14 днів, кількість тестів і відсоток позитивних тестів серед усіх зроблених, а також поширеність в країні мутованих штамів.

За матеріалами «Європейської правди»

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень