«Музейні таємниці» Рівного розкрили в Мінкульті (ФОТО)

Унікальний глиняний експонат

Рівненський Обласний Краєзнавчий Музей долучається до ініціативи «Музейні таємниці» та розповідає історію свого експонату, пишуть на офіційній сторінці Міністерства культури України.

У фондах Рівненського обласного краєзнавчого музею зберігається глиняна писанка XI-XII ст. з села Хрінники Демидівського району.

Експонат належить до колекції археологічних знахідок періоду Київської Русі (ХІІ ст.) Це рідкісна знахідка, адже до того писанки знаходили лише фрагментарно.Писанка має форму невеликого яйця, виготовлена з глини стрічковим способом. У ширшій частині писанки розміщений невеликий отвір. Цим отвором вона настромлювалась на паличку під час нанесення поливи. Всередині писанка пустотіла. Виріб виконаний у поліхромній техніці. Колір поливи зелений, на нього накладений орнамент у формі фігурних дужок.

Нагадаємо, з нагоди Міжнародного дня музеїв Міністерство культури України ініціювало проведення безстрокового флешмобу «Музейні таємниці». У рамках цієї акції українські музеї презентують унікальні експонати, які до цього часу знаходились в закритих спецфондах та були невідомі широкому загалу відвідувачів.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень