Давно відомі і не тільки: у Рівному є аж шість музеїв (ФОТО)
А не лише обласний краєзнавчий музей
Вул. Драгоманова,19
Перший рівненський музей відкрито в 1906 році. Сьогодні в Рівненському обласному краєзнавчому музеї експонується та зберігається близько 140 тисяч експонатів.
Вони представляють археологічну, етнографічну, нумізматичну, природничу колекції, документи, нагороди, особисті речі відомих діячів краю.
Унікальними експонатами Рівненського краєзнавчого музею є твори волинського іконопису, колекція стародруків та графіки, скульптури, предмети козацької доби, Першої та Другої світових воєн тощо.
В Рівненському обласному краєзнавчому музеї зберігається найдавніша українська ікона, написана в ХІІІ ст. – Богородиця Одигітрія.
Музей бурштину
Вул.Симона Петлюри, 17
Музей розташований у старовинному будинку 1903 р. Він був відкритий у 2010 р. на базі рівненської бурштинової фабрики - державного підприємства "Бурштин України".
Серед експонатів музею - шматки бурштину віком до 40 млн. років, знайдені у різний час на території Рівненщини, а також виготовлені з нього ювелірні вироби.
Зокрема, експонується найдавніший бурштиновий виріб в Україні - диск-амулет віком приблизно 2,5 тис. років. Окрасою музею вважаються камені, у яких закристалізувалися комахи.
Представлений шматок дикого бурштину вагою близько 2 кг.
Літературний музей Уласа Самчука
вулиця Симона Петлюри, 17
Відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею «Літературний музей Уласа Самчука» був відкритий 20 лютого 2007 року – до 102-річниці від дня народження видатного українського письменника, уродженця села Дермань Здолбунівського району, який у 1941-1943 рр. жив і творив у Рівному.
Про літературу та її творців, про час і його провідних діячів музейна експозиція розповідає виключно словами самого Уласа Самчука.
Зоологічний музей
вулиця Степана Дем`янчука, 4
"Кунсткамера природи" - так називає колекцію біолог Ростислав Шикула. За 30 років він зібрав понад 2500 екземплярів рідкісних тварин, здебільшого безхребетних мешканців морів та тропічних узбереж і лісів. Весь цей різнокольоровий "зоопарк" презентовано увазі мешканців Рівного.
Колекцію розміщено у аудиторії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем`янчука.
Нині в Західній Україні подібну колекцію має лише один заклад.
Музей ковальського мистецтва «Ковальські витребеньки»
вулиця Курчатова, 18А, Рівне
Перший у Рівному приватний музей ковальства “Ковальські витребеньки” розташований на території приватного підприємства “Рівнебудпостач”. Підприємство займається організацією щорічного Міжнародного фестивалю ковалів у м. Рівне “Металеве серце України” (з 2012 року).
Нині у музеї зібрано більше сотні експонатів, це витвори кращих ковалів України, що були представлені на різноманітних фестивалях. Тут є роботи майстрів з Рівного та інших міст України.
Масивні ковані скульптури розмістили просто неба, натомість більш тонкі вироби знаходяться у приміщенні. Тут експонують і рицарські обладунки, і філігранну скриню, і шахи, і канделябри несподіваних форм. На газоні в дворі підприємства встановлені понад десяток різноманітних металевих фігур.
Найбільша з них – двохметровий ведмідь з вудочкою та відерцем.
Музей фотографії
вулиця Соборна, 1
Музей влаштував рівненський фотохудожник Олександр Харват (19 березня 2014 р.). У музеї розкрита історія фотоіндустрії. Колекція налічує 250 експонатів.
Експонати музею – унікальні речі – старі фотокамери, плівки й різноманітне фотоприладдя, історичні фотографії Рівного.
Серед експонатів – чимало унікальних, зокрема німецький фотоапарат часів Другої світової війни, а також апарат журналіста, виготовлений у 40-х роках ХХ століття. Тут також можна знайти книги та журнали по фотографії.
Радіо Трек: НОВИНИ