Давно відомі і не тільки: у Рівному є аж шість музеїв (ФОТО)

А не лише обласний краєзнавчий музей

Вул. Драгоманова,19

Перший рівненський музей відкрито в 1906 році. Сьогодні в Рівненському обласному краєзнавчому музеї експонується та зберігається близько 140 тисяч експонатів.

Вони представляють археологічну, етнографічну, нумізматичну, природничу колекції, документи, нагороди, особисті речі відомих діячів краю.

Унікальними експонатами Рівненського краєзнавчого музею є твори волинського іконопису, колекція стародруків та графіки, скульптури, предмети козацької доби, Першої та Другої світових воєн тощо.

В Рівненському обласному краєзнавчому музеї зберігається найдавніша українська ікона, написана в ХІІІ ст. – Богородиця Одигітрія.

Музей бурштину

Вул.Симона Петлюри, 17

Музей розташований у старовинному будинку 1903 р. Він був відкритий у 2010 р. на базі рівненської бурштинової фабрики - державного підприємства "Бурштин України".

Серед експонатів музею - шматки бурштину віком до 40 млн. років, знайдені у різний час на території Рівненщини, а також виготовлені з нього ювелірні вироби.

Зокрема, експонується найдавніший бурштиновий виріб в Україні - диск-амулет віком приблизно 2,5 тис. років. Окрасою музею вважаються камені, у яких закристалізувалися комахи.

Представлений шматок дикого бурштину вагою близько 2 кг.

Літературний музей Уласа Самчука

вулиця Симона Петлюри, 17

Відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею «Літературний музей Уласа Самчука» був відкритий 20 лютого 2007 року – до 102-річниці від дня народження видатного українського письменника, уродженця села Дермань Здолбунівського району, який у 1941-1943 рр. жив і творив у Рівному. 

Про літературу та її творців, про час і його провідних діячів музейна експозиція розповідає виключно словами самого Уласа Самчука.

Зоологічний музей

вулиця Степана Дем`янчука, 4

"Кунсткамера природи" - так називає колекцію біолог Ростислав Шикула. За 30 років він зібрав понад 2500 екземплярів рідкісних тварин, здебільшого безхребетних мешканців морів та тропічних узбереж і лісів. Весь цей різнокольоровий "зоопарк" презентовано увазі мешканців Рівного.

Колекцію розміщено у аудиторії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем`янчука. 

Нині в Західній Україні подібну колекцію має лише один заклад.

Музей ковальського мистецтва «Ковальські витребеньки»

вулиця Курчатова, 18А, Рівне

Перший у Рівному приватний музей ковальства “Ковальські витребеньки” розташований на території приватного підприємства “Рівнебудпостач”. Підприємство займається організацією щорічного Міжнародного фестивалю ковалів у м. Рівне “Металеве серце України” (з 2012 року).

Нині у музеї зібрано більше сотні експонатів, це витвори кращих ковалів України, що були представлені на різноманітних фестивалях. Тут є роботи майстрів з Рівного та інших міст України.

Масивні ковані скульптури розмістили просто неба, натомість більш тонкі вироби знаходяться у приміщенні. Тут експонують і рицарські обладунки, і філігранну скриню, і шахи, і канделябри несподіваних форм. На газоні в дворі підприємства встановлені понад десяток різноманітних металевих фігур.

Найбільша з них – двохметровий ведмідь з вудочкою та відерцем.

Музей фотографії

вулиця Соборна, 1

Музей влаштував рівненський фотохудожник Олександр Харват (19 березня 2014 р.). У музеї розкрита історія фотоіндустрії. Колекція налічує 250 експонатів.

Експонати музею – унікальні речі – старі фотокамери, плівки й різноманітне фотоприладдя, історичні фотографії Рівного.

Серед експонатів – чимало унікальних, зокрема німецький фотоапарат часів Другої світової війни, а також апарат журналіста, виготовлений у 40-х роках ХХ століття. Тут також можна знайти книги та журнали по фотографії.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Вікторія Левчук

Вікторія Левчук

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень