МОЗ планує повністю перейти на систему електронних рецептів

За три роки

З 2022 року антибіотики відпускатимуть тільки за електронним рецептом.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він розповів, що на систему продажу ліків за електронним рецептом Україна перейде не відразу. Однак вже у 2023 році так продаватимуть усі лікарські засоби:

В планах роботи по даному напряму відпуск за електронним рецептом: наркотичних препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів – 2021 рік;

 

антибіотиків – 2022 рік;

 

інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ – починаючи з 2023 року, – зазначив Максим Степанов.

За його словами, така ініціатива була запроваджена міністерством через неконтрольований продаж рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок – погіршення здоров’я населення.

Дуже часто людина, яка захворіла, шукає інформацію про свою хворобу в інтернеті, на форумах, потім іде в аптеку і купує ліки, які повинні відпускатися за рецептом. Наприклад, коли люди безконтрольно починають приймати антибіотики. Це в майбутньому викликає резистентність до антибактеріальної терапії.

 

Дуже важливо, щоб у нас були зрозумілі правила продажу ліків, щоб вони відпускалися виключно за призначенням лікаря. Тому ми розробили план переходу на електронний рецепт.

 

За допомогою електронного рецепта можна прослідкувати, який лікар виписав препарат, чи потрібно було його виписувати. Це вже питання якості медичної допомоги, – розповів Максим Степанов.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень