МОЗ планує повністю перейти на систему електронних рецептів

За три роки

З 2022 року антибіотики відпускатимуть тільки за електронним рецептом.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він розповів, що на систему продажу ліків за електронним рецептом Україна перейде не відразу. Однак вже у 2023 році так продаватимуть усі лікарські засоби:

В планах роботи по даному напряму відпуск за електронним рецептом: наркотичних препаратів, інсулінів, імуносупресивних лікарських засобів – 2021 рік;

 

антибіотиків – 2022 рік;

 

інших рецептурних груп лікарських засобів, визначених МОЗ – починаючи з 2023 року, – зазначив Максим Степанов.

За його словами, така ініціатива була запроваджена міністерством через неконтрольований продаж рецептурних лікарських засобів з аптек, що призводить до поширення самолікування, і як наслідок – погіршення здоров’я населення.

Дуже часто людина, яка захворіла, шукає інформацію про свою хворобу в інтернеті, на форумах, потім іде в аптеку і купує ліки, які повинні відпускатися за рецептом. Наприклад, коли люди безконтрольно починають приймати антибіотики. Це в майбутньому викликає резистентність до антибактеріальної терапії.

 

Дуже важливо, щоб у нас були зрозумілі правила продажу ліків, щоб вони відпускалися виключно за призначенням лікаря. Тому ми розробили план переходу на електронний рецепт.

 

За допомогою електронного рецепта можна прослідкувати, який лікар виписав препарат, чи потрібно було його виписувати. Це вже питання якості медичної допомоги, – розповів Максим Степанов.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень