МОН хоче змінити прописи українського алфавіту

Для цього створили робочу групу

Міністерство освіти і науки України хоче уніфікувати каліграфічне письмо букв українського алфавіту та цифр. Зразки на погодження мають подати у МОН до 25 січня. Над цією ініціативою ще з листопада працює робоча група.

Вони мають розробити єдині зразки каліграфічного письма букв українського алфавіту та цифр.

У тексті вказано, що такі прописи необхідні для «уніфікації основних характеристик форм букв українського алфавіту і цифр та єдиних зразків каліграфічного письма (...) для поліпшення якості навчально-методичного забезпечення».

Про такі плани стало відомо лише 10 січня.

 

Проте жодних деталей змін і попередніх розробок правопису ніде немає.

Ця інформація викликала обурення в громадськості. Зокрема, у графічної дизайнерки Олександри Корчевської. Вона на своїй сторінці у Facebook опублікувала допис щодо цього рішення. Як мінімум її обурює відсутність фази обговорень.

На думку дизайнерки, серед учасників групи немає практикуючих каліграфів, є явний перекос у сторону методистів, доробок яких у сфері дитячих прописів неочевидний, бо «лише одна авторка гуглиться як автор прописів».

Олександра Корчевська

Водночас Корчевська розуміє необхідність уніфікації прописів під один стандарт, адже «відсутність усталених робочих зошитів, прийнятих для всіх, погана їх узгодженість з дистанційним навчанням – це теж проблема, яку треба вирішувати».

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень