ON-LINE

Міжнародні фахівці допомагали визначити пам’ятку, що може стати візитівкою Рівного (ФОТО)

п'ятниця, 11 вересня 2020
Експерти зібралися у Майстерні міста

Зараз чимало дискусій ведеться щодо того, чи є у Рівному історичні об’єкти, які варто було б популяризувати і які могли б відвідувати туристи. Але інша сторона цього питання – це те, що було реально зроблено для того, щоб історична спадщина міста була збережена, а не знищена.

Насправді за десятки років жодних зусиль в цьому напрямку не було помітно. То ж за підтримки заступника міського голови Рівного Віталія Германа у місті відбувся Міжнародний круглий стіл «Спадщина міжвоєнного модернізму: проблеми збереження та використання». Його мета – дізнатися більше про історію рідного міста та зберегти ті пам’ятки, які ще мають шанс стати «візитівкою» Рівного.

Наше місто має свою цікаву історію та свою культурну спадщину, яку нам треба досліджувати, берегти, не знищувати! Сьогодні, в рамках проєкту «Спадщина міжвоєнного модернізму: проблеми збереження та використання — міжнародний круглий стіл» зібралися небайдужі до архітектури Рівного люди. Знаково, що захід відбувається в Майстерні Міста Рівне — відкритому громадському просторі для усіх.

Маю думку, що завдяки таким проєктам, ми, рівняни, більше дізнаємося про історію архітектури, поряд з якою гуляємо щодня, про події, що відбувалися на вулиці, на якій мешкаємо та про історичних постатей, які творили наше місто колись і творять його сьогодні, — говорить заступник міського голови Рівного Віталій Герман.

Віталію Герману вдалося поспілкуватися та перейняти досвід Польщі від Славоміра Місяка – Генерального Консула Республіки Польща. Адже люди з досвідом, які реалізовували подібні проєкти, точно знають, як краще зберегти історичну спадщину Рівного. Нагадаємо, що Міжнародний круглий стіл проводиться в рамках проєкту «Рівне модерністичне: міжвоєнна архітектурна спадщина», реалізованого ГО «Інститут українського модернізму» (м. Рівне) в рамках і завдяки підтримці проєкту по роботі з культурною спадщиною в Україні «ReHERIT «Спільна відповідальність за спільну спадщину» та Європейського Союзу.

Партнерами проєкту є Кафедра архітектури та середовищного дизайну Національного університету водного господарства та природокористування, Рівненський Краєзнавчий Музей, Управління Культури й туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради.

*- на правах реклами 

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

КОМЕНТАРІ 1

КОМЕНТУВАТИ
 • Василь Щось це все попахує планом Жириновського, який озвучено для західних сусідів України від імені Кремля.
  Ось читайте "Жириновський пропонує Польщі приєднатися до поділу України" - https://ipress.ua/news/zhyrynovskyy_proponuie_polshchi_krymskyy_stsenariy_pryiednannya_zahodu_ukrainy_56040.html
  Здається, що Польща клюнула і активно створює на Західній Україні власну п'яту колону!
  Та і значне фінансування через протекцію в ЄС вже розпочато. Активно ліпиться "наукове" підгрунтя п'ятої колони.
  А головне бажаючі заробити швидко стали в чергу))))) Відповісти

Оголошення

 • Загублено ключ

  Знайдено  ключ від автомобіля «Тойота». Тому, хто загубив, прохання...
 • Знайдено таксу

  В районі Північного знайдено таксу чорного окрасу. Тому, хто загубив улюбленця, прохання...
 • Втрачено техпаспорт

  У Рівному втрачено тех паспорт на автомобіль ВАЗ 207, виданий на прізвище Семенович Микола....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного