Як виглядає Бахова гора - місце розстрілу 2,5 тисячі євреїв на Рівненщині (ФОТО)

У цьому місці побував молодіжний громадський активіст з Вараша Дмитро Бенько і поділився враженнями

На Бахову гору приїжджають євреї (фото http://polissya.net​)

Як повідомляє сайт "Історична Волинь", Бахова гора - це місце між селом Суховоля і селищем Рафалівка Володимирецького району на Рівненщині. Назване воно на честь селянина Бахова, якому належала колись земля у цьому місці. 29 серпня 1942 року на Баховій горі було розстріляно 2500 євреїв. Велика сім'я Бахова теж була розстріляна.

Дмитро Бенько з Вараша розпитав свою маму про цю історію. Поділився нею у соцмережі Фейсбук:

У 1942 році жителі села Рафалівка, німецькі поліцаї нищили своїх односельчан на цьому місці. Через понад 30 років, у 1972 році, Їзраїль, Польша, Німеччина та СРСР почали "копати" по цій справі. Всі, хто був причетний до загибелі людей, отримали по 15 років в'язниці. В Рафалівці залишився після 1942 року один єврей, який втік дорогою до знищення, всі роки ховався в лісі, а в 1970 році за його словами написали книгу.

Цей врятований єврей - Авраам Апельбаум.

Як повідомляє сайт  http://polissya.net, Авраама Апельбаума, тоді 17-річного юнака, врятувала сім'я Мельників з села Сопачів Володимирецького району. У 1999 році з нагоди відкриття пам'ятного знака на Баховій горі він разом з горупою євреїв приїжджав до Рафалівки. Пізніше у цьому місці побував і його внук - Омрі (на фото вгорі).

Оскільки варашцю Дмитру Беньку стало цікаво побачити Бахову гору, він із землячкою Вікою Олійник на велосипедах з'їздили у це місце. Як його шукали і що тут побачили, Дмитро Бенько написав так:  

На початку лісу за Суховолею повернули біля пам'ятника з траси, метрів 300-400 пішки до гори, і ми на місці. Огорожею відгороджена територія, де, скоріш за все, у 1942 році і відбувались всі події. На місці стоїть пам`ятник. Звернули увагу, що місце занедбане, брудно, не часто тут люди бувають. Зробили з Вікою віники, поприбирали, навели порядок. 

А ось що Дмитро Бенько з подругою побачили на Баховій горі:

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень