Місцевий виробник тримається, але подорожчання певних продуктів не уникнути
Стабільності цін наразі не спостерігається
Воєнний стан безпосередньо позначився на вартості харчових продуктів. І попри вжиті урядом заходи, окремі позиції – дорожчатимуть.
Наразі найменші коливання ціни спостерігаються у місцевих виробників у тилових регіонах. Їхня продукція у місцевих супермаркетах майже не подорожчала.
До прикладу, у «яблучній столиці» країни Вінниці є значні запаси цукру та яблук. Тому вартість першого в нас майже не змінюється, а яблука подорожчали лише на 50 копійок за останній час (з моменту війни на 1,50 гривні). У цілому спостерігається помірне зростання цін на місцеві товари — до 5%, — йдеться у матеріалі УНІАН.
Натомість продукція з регіонів, де тривають активні бойові дії – дорожчають щодня. Подекуди навіть на 20%.
Адже якщо підприємство має виробництво у зоні бойових дій, і навіть залишки не можливо забрати зі складу, продукцію замінюють імпортери з інших країн. Відповідно збільшується шлях доставлення й втримати ціну у такому разі – неможливо.
Вартість продуктів залежить і від таких чинників:
- вартість пального;
- умов логістики;
- ризиків перевезення товарів, які постачальники й виробники наперед враховують у ціну.
Як змінилися ціни за березень 2022 року
У березні проти лютого 2022 року ціни зросли на близько 2%.
Так, гречка подорожчала на 7 гривень (50,5 грн за кг у лютому), олія зросла в ціні на гривню, і зараз коштує близько 57,1 грн за пляшку 850 мл. Борошно окремих виробників навіть подешевшало, на 70 копійок
Джерело: Сьогодні
Радіо Трек: НОВИНИ