Ми всі ставатимемо біднішими, або чому в Україні на 4 роки заморозили соцстандарти
Більшість українців у 2025 році відчує зменшення реальних доходів
У 2025-му, а також у 2026 та 2027-му роках Україна житиме в умовах заморожених соціальних стандартів. Уряд матиме можливість забезпечити чинний розмір виплат, але більшість українців відчують зниження купівельної спроможності.
Це необхідність в умовах воєнного стану. Замороження стандартів дозволяє уряду забезпечувати виплати хоча б на поточному рівні.
Позитивом є той факт, що ми знайшли гроші, які нам дали наші міжнародні партнери, щоб хоча б зберегти ті стандарти, що є сьогодні, – каже директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Йдеться про 50 мільярдів доларів міжнародної допомоги, яка частково буде погашатися з доходів заморожених російських активів.
Замороження стандартів має негативні наслідки для населення.
За очікуваної інфляції тільки у 2025 році на рівні 10% замороження соціальних стандартів призведе до того, що ми всі станемо трошечки бідніші, – каже експерт.
Тобто без індексації доходів купівельна спроможність громадян буде знижуватися. Це означає, що підвищення цін на товари та послуги призведе до реального зменшення рівня життя українців.
Попри економічні прогнози зроблені в Україні, це зростання на 4%, більшість міжнародних аналітиків прогнозують зростання економіки лише на рівні 2%. І для України це фактично - стагнація. Ключовим чинником, який стримує розвиток економіки є війна.
Темпи зростання української економіки напряму залежать від активності бойових дій. Якщо війна буде заморожена або призупинена, економіка може зрости швидше, – каже Олег Пендзин.
Головним викликом залишається відновлення внутрішнього споживання та забезпечення фінансової стабільності. Без цього замороження соціальних стандартів стане довгостроковим гальмом для розвитку.
Джерело: oboz.ua
Радіо Трек: НОВИНИ