«Ми познімали пам’ятники Леніну, але ...»: Професор назвав головний недолік декомунізації (ФОТО)

Чому важливо перейти на шаги

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Професор Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимир Швець пояснив, що заміна назви українських розмінних монет з копійок на шаги – це важливий крок декомунізації, який не коштуватиме НБУ великих грошей.

Ми познімали  пам’ятники Леніну, перейменовуємо міста і вулиці, тож маємо відмовитись і від цієї назви. Аби ніхто з російських політиків не міг сказати «у них навіть своєї монети немає, користуються нашими копійками», – зауважив Володимир Швець.

Відомо, що шаги вже були у грошовому обігу. 18 квітня 1918 року за ініціативи Михайла Грушевського було введено в обіг шаги, але це були не розмінні монети, а марки.

Саме Михайло Грушевський доводив, що українська грошова одиниця має називатись гривня, а розмінна монета – шаг. Бо шаг – давня народна назва монет. У народі шагами називали різні монети ще до того, як вони стали офіційною назвою. І ця назва зустрічається у творах багатьох літераторів. Зокрема, у «Енеїді» Івана Котляревського. 

 

Шагів з дванадцять в руку дав.
Сівілла грошики в калитку,
Піднявши пелену і свитку,–
Ізслизла, мов лихий злигав, – пригадав Володимир Швець.  

За його словами, на початку 1990-х в Україні вже розглядали назву «шаг» і навіть були викарбувані перші екземпляри. Однак потім вирішили залишити назву «копійка», як у сусідів.  

Щороку НБУ випускає в обіг нову партію монет. На це все одно йдуть гроші. Немає проблеми замінити назву копійка на шаг у тих монетах, які випускатимуть у 2025 році й надалі. Тим паче, що розмінних монет у нас в обігу не так уже й багато, – пояснив професор. 

Він додав, що карбування нових українських монет активізує колекціонерів по всьому світу, які замовлятимуть спеціальні набори. Продаж наборів монет у сувенірних упаковках, як і випуск сувенірних та пам'ятних монет – одна зі статей доходу НБУ.

Джерело: Еспресо. Захід

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Більше оголошень