Люди оскаржуватимуть постанови патрульних: суддя про штрафи за автокрісла

Питання штрафів через відсутність автокрісла нині найактуальніше. Ми повідомляли, що

Таксисти – вирішили, а «Шалена черепаха» – ні: як возити дітей на Рівненщині

Штрафи – немалі, але водій може оскаржувати постанову патрульних. Суддя-спікер Скадовського районного суду Херсонської області Олександр Кустов прогнозує, що штрафи оскаржуватимуть у судах. Про це пише портал «Судова влада України».

Олександр Кустов також пояснив, що у законі не йдеться саме про автокрісла. А тим паче там немає вказівки щодо перевезень дітей в автобусах і таксі.

У законі нема слова «автокрісло»

Доцільним було б передбачити у ПДР чи Правилах перевезення пасажирів автомобільним транспортом конкретний, максимально вичерпний перелік таких спеціальних засобів.

Законодавець не надав визначення що таке «спеціальні засоби, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачені конструкцією цього транспортного засобу».

І це становитиме складнощі при оформленні та розгляді співробітниками патрульної поліції матеріалів про порушення правил перевезення дітей, а також може бути підставою для оскарження таких постанов в судовому порядку.

Очевидно, що мова йде про дитячі автокрісла та бустери. Однак, за відсутності законодавчого регулювання, такими спеціальними засобами можуть вважатися будь-які пристосування які дозволяють підняти на достатню висоту та надійно зафіксувати дитину ременями безпеки й убезпечити її від отримання травм чи загибелі у разі настання ДТП.

У автобусі дитину можна перевозити на руках?

Згідно з правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту (далі — Правила), водії таксі та автобусів зобов'язані, виконувати вимоги та не порушувати вимог Правил дорожнього руху (пункти 147, 150, 154 Правил).

Натомість, пасажир таксі має право перевозити на руках дитину дошкільного віку на задньому сидінні (пункт 156 Правил).

А пасажир автобуса має право безоплатно перевозити з собою одну дитину віком до шести років без права зайняття нею окремого місця (пункт 159 Правил). Вказані положення не передбачають обов’язкового використання спеціальних засобів, про які йдеться в ПДР.

Звичайно, з метою убезпечення травмування дітей, оптимальним була б наявність в автобусах чи таксі дитячих автокрісел чи бустерів.

Однак, згідно з Правилами, пасажири мають право вимагати від водіїв таксі чи автобуса перевезення ними дітей без наявності вказаних спеціальних засобів.

В будь-якому випадку ризик нести відповідальність за порушення правил перевезення дітей несе саме водій транспортного засобу.

При перевезенні дитини важливо пам’ятати, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, використання дитячих автомобільних крісел знижує ризик отримання дітьми травм в ДТП на 70%, а смертності — на 54%.

Дбайте про безпеку дітей під час дорожнього руху. Діти це наше майбутнє!

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Більше оголошень