ON-LINE

Чи закриватимуть через реформу медицини лікарні на Рівненщині?

четвер, 28 вересня 2017
Сайт Радіо Трек запитав про це першу особу у медицині області

Міські та районні лікарні Рівненщини внаслідок створення госпітальних округів не закриватимуть. Усі медичні заклади перепрофілюють згідно з потребами громади та рівнем надання меддопомоги тощо.

Серед них будуть медзаклади першого та другого рівня (первинна та вторинна медицина, - ред.), а також спеціалізовані.

Нагадаємо, що після створення госпітальних округів люди непокояться, що їм доведеться їздити лише у центральні лікарні, на яких зосередять фінансування. Начальник управління охорони здоров’я рівненської ОДА Юрій Осіпчук заспокоює, що «дрібні» лікарні залишаться:

Напрямок з перепрофілювання треба обирати, коли ми побачимо, за якою моделлю організації системи охорони здоров’я ми підемо. Тоді побачимо, як фінансуватиметься медицина. Тоді можна буде вирішувати, де які лікарні перевести на реабілітаційний напрямок, де сконцентруватися на одному напрямку, а де лишити планове лікування.

Наразі у Рівненській області лише готуються до таких реформ. На Рівненщині створені три госпітальні округи та госпітальні ради, які зараз узгоджують регламент роботи.

В обласному центрі ще влітку утворили три Центри надання первинної медичної допомоги, у двох з яких функціонують електронні черги.

Крім того, планують утворити Центр громадського здоров’я, який об’єднає в собі центр здоров'я, центр медичної статистики та центр профілактики та боротьби зі СНІДом. 

Він буде займатися профілактикою захворюваності населення, проводячи просвітницьку та інформаційну роботу. Втім, наразі для його створення не вистачає дозволу на фінансування з державного чи обласного бюджету.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
  • Втрачено барсетку з документами

    Втрачено барсетку з документами на ім'я Скорик Руслан. За винагороду.
  • Загублено посвідчення водія на прізвище Бакай

    У Рівному було загублено посвідчення водія на прізвище Бакай Юрій. Прохання повернути за...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного