Лікарі назвали щоденні звички, які призводять до втрати зору
Краще перестати так робити
Медики назвали 5 звичок, які можуть не просто погіршити зір, а призвести до незворотних наслідків.
Більшість із них ми вважаємо невинними, проте насправді це не так, інформує Likar.Info.
№1. Читання і перегляд відео в транспорті
Така звичка може коштувати нам зору, адже під час руху транспорту неможливо зафіксувати екран гаджета чи книжку на чітко визначеній відстані.
Крім того, систематичні рухи вгору-вниз створюють сильне фізичне навантаження на шию і ще більше напружують очні м'язи.
№2. Часте використання очних крапель
Очні краплі не такі вже й нешкідливі, як ми звикли вважати. Їх не можна використовувати для того, щоб прибрати почервоніння, адже такі препарати можуть викликати звикання і якщо перестати їх застосовувати – почервоніння може стати просто жахливим.
Будь-які краплі повинен виписувати лікар разом із дозуванням і тривалістю лікування.
Медики додають, що краплі можуть підвищувати внутрішньоочний тиск, а це загрожує погіршенням зору і навіть розвитком сліпоти.
№3. Відмова від сонячних окулярів
Варто пам'ятати, що сонячні окуляри – це не просто модний аксесуар, а й захист для ваших очей.
Під впливом постійних сонячних променів зір погіршується. У групі ризику найчастіше виявляються мандрівники, альпіністи, любителі зимового відпочинку у горах і відпочинку в пустелях.
№4. Читання при поганому освітленні
Читання при тьмяному світлі призводить до зайвої втоми очей. Читати, працювати за комп'ютером і навіть переглядати фільми краще при рівномірному, достатньо яскравому і комфортному світі.
Відчуття, що контраст між яскравим екраном і темрявою в кімнаті робить зображення більш чітким і яскравим – оманливе. Насправді це призводить до ефекту засліплення, перенапруження і втоми очей.
№5. Читання або перегляд відео лежачи, особливо – на спині
Ефект схожий на той, що виникає від читання у транспорті. Очі змушені пристосовуватися до відстані, яка постійно змінюється, хоча це й не помітно.
Від такої звички розвивається втома, порушується робота та адаптивна здатність циліарних м'язів, а слідом за цим – короткозорість, кажуть медики.
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ