Лікарі назвали щоденні звички, які призводять до втрати зору

Краще перестати так робити

Медики назвали 5 звичок, які можуть не просто погіршити зір, а призвести до незворотних наслідків.

Більшість із них ми вважаємо невинними, проте насправді це не так, інформує Likar.Info.

№1. Читання і перегляд відео в транспорті

Така звичка може коштувати нам зору, адже під час руху транспорту неможливо зафіксувати екран гаджета чи книжку на чітко визначеній відстані.

Крім того, систематичні рухи вгору-вниз створюють сильне фізичне навантаження на шию і ще більше напружують очні м'язи.

№2. Часте використання очних крапель

Очні краплі не такі вже й нешкідливі, як ми звикли вважати. Їх не можна використовувати для того, щоб прибрати почервоніння, адже такі препарати можуть викликати звикання і якщо перестати їх застосовувати – почервоніння може стати просто жахливим.

Будь-які краплі повинен виписувати лікар разом із дозуванням і тривалістю лікування.  

Медики додають, що краплі можуть підвищувати внутрішньоочний тиск, а це загрожує погіршенням зору і навіть розвитком сліпоти.

№3. Відмова від сонячних окулярів

Варто пам'ятати, що сонячні окуляри – це не просто модний аксесуар, а й захист для ваших очей.

Під впливом постійних сонячних променів зір погіршується. У групі ризику найчастіше виявляються мандрівники, альпіністи, любителі зимового відпочинку у горах і відпочинку в пустелях.

№4. Читання при поганому освітленні

Читання при тьмяному світлі призводить до зайвої втоми очей. Читати, працювати за комп'ютером і навіть переглядати фільми краще при рівномірному, достатньо яскравому і комфортному світі.

Відчуття, що контраст між яскравим екраном і темрявою в кімнаті робить зображення більш чітким і яскравим – оманливе. Насправді це призводить до ефекту засліплення, перенапруження і втоми очей.

№5. Читання або перегляд відео лежачи, особливо – на спині

Ефект схожий на той, що виникає від читання у транспорті. Очі змушені пристосовуватися до відстані, яка постійно змінюється, хоча це й не помітно.

Від такої звички розвивається втома, порушується робота та адаптивна здатність циліарних м'язів, а слідом за цим – короткозорість, кажуть медики.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень